1.
galatasaray ve türk futbolunun en büyük efsanesi. mustafa kemal atatürk’ün zeki, çevik hem de ahlaklı tanımına en uygun sporcu olan güzel insan.
devamını gör...
"bence galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. galatasaray'ı işte bunun için tercih eder ve galatasaraylılığımla her zaman gurur duyarım" sözlerinin sahibi fenerbahçe ağlarını delen, türk futbolunun taçsız kralıdır.
devamını gör...
rahmetli metin oktay, jübile maçını fenerbahçe ile oynamak ister. bunu teklif etmek üzere fenerbahçe kulübüne gider ve dönemin yöneticisi eşref aydın ile görüşür. ikili arasında şöyle bir konuşma geçer:
metin oktay: kariyerimin en güzel en unutulmaz maçlarını fenerbahçe’ye karşı oynadım. eğer siz de kabul ederseniz son maçımı fenerbahçe’ye karşı oynamak isterim.

eşref aydın: kabul ederiz fakat bir şartla. fenerbahçe kulübü ve taraftarı her zaman sana hayrandı ve seni fenerbahçe forması ile görmek isterlerdi. 10 dakikalığına da olsa fenerbahçe formasını giyer misin?

metin oktay: şeref duyarım

ve jübile maçında metin oktay ile fenerbahçeli can bartu formalarını değiştirir. kısa bir süreliğine metin oktay fenerbahçe, can bartu ise galatasaray forması ile mücadele ederler.

işte eskiden futbol böyleydi, öfke, holiganlık, kavga gürültü yoktu. futbol kardeşlikti.
devamını gör...
türkiye liginde 217 golle altı sene gol krallığı yaşadı. kendini galatasaray'a öylesine adamış ki fenerbahçe' den gelen astronomik teklifi sırf galatasaray taraftarına ayıp olmasın diye reddetmiş futbol efsanesi.
devamını gör...
taçsız kral olarak da bilinen efsane futbolcudur.
devamını gör...
hiç görmediğim, izlemediğim ama hayran olduğum insanlardan biri.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"metin oktay" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.