1.
fransız yazar.
devamını gör...
2.
''vücudumuz, sadece bacaklar, kollar gibi uzuvlardan oluşsaydı, hayata tahammül etmek kolay olurdu. ne yazık ki, içimizde kalp adını verdiğimiz o küçük organı da barındırırız.''
mahpus, marcel proust
devamını gör...
kayıp zamanın izinde adlı başyapıtın fransız yazarı. dünya üzerinde en çok atıf alan 5 yazardan birisidir.

(bkz: kayıp zamanın izinde)
devamını gör...
17 yilda yazdigi kayip zamanin izinde romani resmi olarak en uzun roman unvanin sahiptir. proust bu romanda bir hayat inşa etmiştir. okuyun guzum okuyun.
devamını gör...
oku oku bitmez bu. cümleler uzundur. detaylidir. bulaşmayın bence.
devamını gör...
çocukluktan hastalıklıydı. 1904'de babasının ve bir sene sonra annesinin ölmesiyle paris' teki dairesinde dış dünyaya kapalı küçük odasında inzivaya çekildi.
devamını gör...
“bizim için önemli olduğunu bilmediğimiz şeylere karşı ilgisiz, belki hiç önemi olmayan şeylere karşı ise dikkatli olan hayatımız, bizimle gerçek bir ilişkisi olmayan insanların bir kabusa dönüştürdüğü hayatımız, unutuşlarla, boşluklarla, anlamsız kaygılarla dolu, rüyayı andıran hayatımız devam eder.” demiş yazardır.
devamını gör...
okurken insanı üslubuyla hipnoz eden, uzun ve söz sanatlarıyla dolu cümleleri olan, insana edebi yönden çok şey katan fransız yazardır. kayıp zamanın izinde serisini doğru bir zamanda, kitap okumayı seven herkesin okuması gerektiğini düşünmekteyim.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"marcel proust" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.