1.
jj. abrams'ın yapımcısı olduğu güzel ve uzun soluklu dizi.
devamını gör...
2.
sineklerin tanrısından ilham alan eşsiz eser.
devamını gör...
sawyer ilk başlarda her şeye çökmüştür, ilk 3-4 sezonu güzeldir fakat sonrasında bozulduğunu düşünüyorum, charlie beni çok üzdü.
devamını gör...
bir döneme damga vuran dizi.
devamını gör...
******spoiler içerir******
sizlere çok tartışılan lostun finalini anlatmak istiyorum. çünkü herkes farklı bir yere çekmiş finali. anlamayanlar rüyaydı deyip geçmiş. rüya olan bir şey yok arkadaşlar her şey gerçekten yaşandı. bilim kurgu, felsefe, din içinde bolca vardı dizinin. kısa bir hatırlatma yapayım. dizide kaldıkları adayı koruyan jacob ve kardeşi black smoke var bu ada gizem, bilim her şey içeriyor. jacob iyiyi temsil ederken, black smoke kötüyü temsil ediyor. black smoke adadan gitmek istiyor ama kardeşi asla izin vermiyor o yüzden onu öldürmesi gerek ve öldürüyor. ama jacob adaya kendinden sonra koruyacak kişiler getiriyor. bu kişilerden biri aday olacak kennedy diyorlar dizide. bu kişiler hayatları kötüye giden bir şans daha isteyen kişiler. daha sonra bunlar hep birlikte bir uçak kazası sonucu adaya düşüyorlar. şimdi finale gelirsek finale finalde adanın yapı taşını yerinden çıkarıyorlar bu şekilde kurtulacaklarını sanıyorlar ama taş yerinden çıkınca ada yok olmaya başlıyor. bu arada black smoke öldürelemiyor öncesinde bu sayede onu da öldürebiliyorlar. daha sonra hugo aday oluyor benjamin ile adada kalıyor. jack taşı yerine koyuyor. yaralandığı için adada ölüyor. gidenler de yaşayıp ölüyor. kimisi adada kimisi dünyada ölüyor ve farklı zamanlarda. daha sonra tanrı iyi olanlara bir şans daha veriyor arafta buluşuyorlar. michael arafta hiç olmuyor çünkü kötülük yapan bir karakterdi. benjamin de daha benim zamanım var ve beni kabul eder mi bilmiyorum diyor. hugo ve benjaminden sonra adanın koruyucusu walt oluyor. ama bu sahne dizinin final bölümünden çıkarılmış nedendir bilmem. ve arafta bulundukları yerde jack babası ile konuşurken arkada bütün dinlerin sembolü vardı. aynı zamanda felsefe yönünden john locke, hume gibi filozof isimleri bulunuyordu dizide. dini yönden melek isimleri vardı. bilim yönünden de faraday gibi isimler vardı. benden bu kadar.
devamını gör...
tam da tekrar başlasam mı derken karşıma çıkan başlık.
devamını gör...
hala en sevdiğim dizi.
devamını gör...
lost çok bozdu, öyle böyle değil. o kadar bozdu ki bir daha bozmaz dedim yine bozdu @<^^!!
devamını gör...
sonu hayranlarını çok üzen efsane dizidir.
devamını gör...
10.
not penny's boat diyorum ve yazmaya başlıyorum. tamamı 121 saat süren 6 sezonluk bir dizi. karakterlerin her birinin birbirlerinin hayatlarında fark etmemiş olsalar dahil olmuş olduğu gösteriliyor bazı ara sahnelerde. dizi içindeki küçük detaylar ve şifreleri anlayarak izleyenlere çok keyif veriyor. herkesin izleme listesinde olması gereken bir dizidir.
devamını gör...
11.
mükemmel bir dizi. uçak kazası sonucu bir adada kalan kişileri gösteriyor dizi. izlediğim en iyi dizilerden. evet.
devamını gör...
12.
verdiği heyecanı ve tadı başka hiçbir diziden alamadığım efsane.
devamını gör...
13.
öncelikle kimse yapmadan geyiği yapayım : (bkz: lost çok bozdu)

şimdi öncelikle bu dizi bir mihenk taşı. son sezonlara doğru ipin ucu kaçsa ve bazı bağlantılar kurulamadan final yapsa bile, süreç ve o süreçteki akış süperdi. ben isterdim ki olayı mitolojik veya dini bişeye bağlasınlar ama olmadı napalım.

yayınlandığı dönemde dünyada yarattığı çılgınlığı yaratabilen dizi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. kaldı ki o dönemde netflix, hbo falan yoktu dijital ortamda. anca download edip ya da dvd lerini kopyalatıp izliyordu tüm dünya.

see ya in another life bro!
devamını gör...
14.
dizinin özeti ve akılda kalan replikleri şöyledir.

--! spoiler !--

previously on lost (dünyanın en güzel ve sade introsu olabilir)

4 8 15 16 23 42

live together die alone

don't tell me what i can't do

not penny's boat

my name is sayid jarrah and i'm a torturer

see you in another life brother (normal aksanla değil (bkz: desmond hume) aksanıyla okunmalıdır)

we have to go back kate

--! spoiler !--
devamını gör...
15.
lost ile ilgili fikirlerimi feyyaz zamanında çok güzel açıkladı.

devamını gör...
geçen ay dizi açlığım bastırdığında "şunu izleyeli yıllar oldu bölümleri bile hatırlamıyorum! haydi bir daha izleyim baalım!" deyü iç alemimde enteresan bir monolog yaşadım.
lost ilk sezonlarda ardı ardına hiç durmadan merakla ve tarifsiz bir keyifle izlenilen sonlara doğru senaristlerin birbirine bakıp ee şimdi ne yapacaz, bakma bana öyle fikir ver lan..
dediği bir seridir. gizem ve merak ilk sezonlarda kaf dağına çıkarılıp son sezonlarda yerin dibine sokulur. bunun en büyük sebebi ise maalesef çıkılan yolda plan yapmaktan geçer.
spoiler alert
elbette büyük bir sawyer and juliet hayranı olarak final de ikisini birlikte görmek bütün sezonda en çok tatmin olduğum sahnelerden biriydi her zaman. çünkü juliet in ölümünde içime öküz oturmuştu.
her ne kadar kate sawyer ın karakterine yakın dahi olsa juliet kadınlığı ve sawyer ın içten içe her zaman istediği yuva hissini yaşatan tam manasıyla bir kadındı. bu yüzden klişeleşmiş karakter birleşmeleri yerine senaristlerin sawyer ve juliet gibi uyumsuz ama uyumlu iki karakter dizide birleştirmeleri insanın romantik açıdan tatmin etmiştir.
devamını gör...
kafa sözlük'ün sırf bu başlık altına gönlümüzce yazmak için istisnai bir küfür serbestisi getirmesi lazım.

zamanında uğruna gençliğimizi vakfettiğimiz, her bölüm sonrası teori kastığımız, forumlarda klavye parçaladığımız ve artık klişeleştiği üzere finaliyle hayatın amacı ve rasyonelliğini sorgulatan yapım.

ya hu sen git "the constant" gibi efsaneler ötesi bir bölüme sahip ol, sonra da böyle bi final yap. bak yine sinirleniyorum... neyse küfür yok.
devamını gör...
çok bozdu
devamını gör...
2004 yılında başlayan amerikan dizisi. oceanic havayollarına ait bir uçağın sidney'den kalkıp , los angeles'a giderken kaza yapması sonucu bir adaya düşen çeşitli insanların yaşadığı ilginç olayları konu alan, 6 sezonluk efsanevi dizi.
devamını gör...
üniversitede bizi deli eden dizi . çarşamba yayınlanırdı perşembe türkçe çevirisi gelirdi. çok ekmeğini yedik ama çok çok sonra izlediğim finaliyle herkes gibi beni de üzen dizi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"lost" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.