1.
türkiye'de tam olarak ne yaptıklarını çözemediğim kavram. her türlü özgürlüğü savunuyorlar ve bu çekici gelsede korkunç
devamını gör...
2.
(bkz: laissez faire laissez passer)
devamını gör...
3.
ne olursa olsun bizim türk insanlarının bu ideolojiyi anlayamayacağı bireyin hak ve özgürlüklerinin savunulduğu efsane müthiş felsefe (yönetim biçimi de olabilir)
devamını gör...
ekonomik ve sosyal liberalizm'e dair tanımlamaların yapılması gerektiği, günümüzde ise hemen herkesin sadece serbest piyasa ile eş tuttuğunu düşündüğüm bir ideoloji. hakaret olarak kullanıldığını görüyorum, utanıyorum arkadaşlar yapmayın?

meraklısı için; dar koridor, tavsiyemdir. nacizane.
devamını gör...
*gelse de
devamını gör...
türkiye'de pek taraftarı yoktur çünkü bireyin özgürlüğünü savunur.bizim ülkemizde özgür bireyler azdır.
devamını gör...
türkiyede sadece din özgürlüğü kısmı işledi diğer özgürlüklere tokat şeklinde.
devamını gör...
şimdi tayyip bir iki yenilik reform vs yapsa çoğunluğunun ağzının suyu akacak bireyler. ya da öne çıkanları bunu belli ediyor.

o yüzden çok da sevilmezler. kendileri için en çok kullanılan ve benim de kullanmayı çok sevdiğim tabir ise ılık oturma organlı liberallerdir.
devamını gör...
(bkz: liberal demokrat parti)
devamını gör...
türkiyede anlamıyorlar bizim öykümüzü esnaflar diyor ulan bunlara oy verelim diye sandıkta bas malum partiye kişisel silahlanma özgürlüğü ve esrarın yasal olması bunlara küçük örnekler
devamını gör...
yarı liberalizm kısacası (bkz: keynesyenizm) bence daha hoş. çünkü ben devletin piyasadan tam olarak el çekmesini doğru bulmuyorum.
devamını gör...
bir ideolojiye saplanmak yerine liberalizmin belli nimetlerinden yararlanabiliriz;vergi düzeni,adil ve hızlı hukuk sistemi,gümrük işleri ve serbest piyasa (gündemdeki en uygun örnek getir-yemek sepeti rekabeti) gibi gibi uzar gider liste,tabi her ideoloji gibi liberalizminde bize uygun olmayan yönleri var mesela bu sistemdeki en büyük sorun sağlık ve eğitim hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin azalması,daha çok zenginlere hitap etmesi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"liberaller ve liberalizm" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.