maldoror'un şarkıları adlı şiir kitabı ile zirveye tırmanmış, 24 yaşında intihar etmiş şair.
devamını gör...
hayatın yaşanmaya değmeyeceğini düşündüğü için mi yoksa anlaşılmamaktan mı intihar ettiğini merak ettiğim şair. lautréamont ya da gerçek ismi ile isidore ducasse , intiharından dolayı çok erken veda etmiştir edebiyata . uzun nesir şiirlerinden oluşan eseri les chants de moldoror , uzun bir süre sansüre uğramış olsa bile , intiharından sonra hakettiği değere ulaşabilmiştir.

son cümleleri , intiharı kadar tartışmalıdır. 'sans autres renseignements.' diyerek veda etmiştir ve dilediği gibi ismi oldukça siliktir , gerçekten sanatla ilgilenmeyen bir insanın bulamayacağı kadar silinmiştir adı . annesinin kaderini paylaşan , talihsiz genç bir şairdir anlayacağınız ve okundukça insanın ruhuna tırnaklarını geçiren şiirler bırakmıştır ardından yalnızca.

--- alıntı ---

"race stupide et idiote ! tu te repentiras de te conduire ainsi. c'est moi qui te le dis. tu t'en repentiras, va! tu t'en repentiras. ma poésie ne consistera qu'à attaquer, par tous les moyens, l'homme, cette bête fauve, et le créateur, qui n'aurait pas dû engendrer une pareille vermine. les volumes s'entasserons sur les volumes, jusqu'à la fin de ma vie, et, cependant, l'on n'y verra que cette seule idée, toujours présente à ma conscience!"

lautréamont , les chants de moldoror

--- alıntı ---
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"lautréamont" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.