nedense bana çok mantıklı gelen durum. bazen çok saçma şeylere para veriyoruz. mesela ütü masası gibi. evde her yer ütü masası zaten

edit. burada kastım zenginlik değil, işlevselliktir. parayı yakarsan tekrar para işlevini kullanamazsın ancak kitap ayracı olarak kullanırsan işin bitince tekrar para olarak kullanılabilir.
devamını gör...
kral, üşüyünce de parayı yakarsın sen, allah zengin etmesin.

kral harekettir.
devamını gör...
o kadar kaptırmışız ki kendimizi kalıplara. herkes aynı şeyleri yapmalı, herkes aynı şeyleri kullanmalı gibi bir anlayış oluştu.
devamını gör...
son zamanlarda benim de yaptığım mantıklı bulduğum durumdur. beş tl ye araç alamıyorsun ama beş tl yi ayraç olarak kullanabiliyorsun mesela. olması gereken durumdur.
devamını gör...
ben hep eşantiyon ayraç kullandığım için beni ilgilendirmeyen olay.
devamını gör...
gayet mantıklı uygulama,gideceğin ortama göre para miktarını arttırıp azaltabilirsinde.
devamını gör...
işleve takılmamak.
devamını gör...
öyle güzel ayraçlar var ki görseniz 'para mı vercem ulan ayraca' demez, üstüne bir de koleksiyon yaparsınız. ama görmeniz lazım önce. kitapta çok güzel duruyor, bir heybet veriyor, harikalığına harikalık katıyor. bi' görseniz ama...
t: muhteşem ayraçlara henüz rastlamamış okur davranışı.
devamını gör...
50 pound ile benimde yaptığım uygulama. siz ne anlarsınız avamlar!!!!!
devamını gör...
ayraç amaç değil araçtır. o yüzden o kadar anlam yüklenmiş olmasını anlayamıyorum.
süslü olsa ne olacak olmasa ne olacak.
ben bazen herhangi bir not kağıdı bile koyuyorum. işimi görüyor.
devamını gör...
her şeyi ayraç olarak kullanabilirsin zaten. yeri gelir cep telefonun ayraç olur, yeri gelir sevgilinin eli ayraç olur, yeri gelir kitabı ters çevirip kapanmasını önleyerek koltuğu bile ayraç yapabilirsin. tabii bu işlerler kısa süreli kitaptan ayrılma durumlarında kullanılır ama bir dönem kullanılmış mayonez kabını (dönercilerde falan verilen küçük paketlerden bahsediyorum, yarım litrelik olanları düşünmeyin), açılmamış bir adet ıslak mendili bile ayraç yaptım. gerçi kitaba para vermeye acımayan biri olarak yüzlerce ayracım var zaten de (çoğu kitabı yeni aldığınızda içinde ayraç da bulunuyor) hiç olmadı alınan bir paket iskambilde hiç işime yaramamış joker kartlarına mükemmel bir ayraç görevi verebilirim (ayracı olmayan kitaplarıma ufak joker araları veriyorum).
ha! gidip de bir ayraca para vermiyorum diye de ayraca para verenleri yadırgamıyorum. sizin 5 lira giyip de çok gördüğünüz ufacık şey insanları mutlu ediyor. evet, gerçekten onunla mutlu olabiliyorlar.
gidin zevkinize göre bir ayraca istediğiniz kadar para verip kullanın, bence parayı ayraç olarak kullanan kişi (bunun nedense hiç gerçeği yansıtmadığını ısrarla düşünmekteyim) kitap okumayan kişidir. iyi bir okuyucu gerekirse kitabın sayfasını bükerek nerede kaldığını belli eder ama kitabın arasına para mara koymaz.
devamını gör...
gayet mantıklıdır. para olmasına da gerek yok küçük bir kağıt bile iş görür.
hatta ayraç kullanmayın kaldığınız sayfayı aklınızda tutun o da iş görür.
ama ne olur kenarını kıvırmayın.
devamını gör...
para değilde çok sevdiğim insanların fotoğraflarını ayraç yaptım kaldığm yeri en sevdiğim insanlar gösteriyor artık bana
devamını gör...
ayraç kullanmayan yazarın şaşırarak okuduğu tanımlara sahip başlık.
devamını gör...
ayraca para verilmemesi tercihine kesinlikle diyecek hiçbir lafım olmamakla birlikte parayı ayraç olarak kullanmayı bir tık anlamsız ve nahoş bulduğumdur. çok işlevsel olmadığı gibi şık da değildir sanki. önemli mi peki? kesinlikle değil. isteyen bitmiş çikolata ambalajı bile koyabilir.
devamını gör...
günümüz şartlarında 5 liranın hak ettiği değerdir.
devamını gör...
kitap ayracına para vermeyip ama parayı da kitap ayracı olarak kullanmadığım için yapmadığım bir eylemdir. ben direkt kitap ayracını bir şekilde ya bedavaya getiriyorum ya da kendim yapıyorum atık malzemelerden.
devamını gör...
kitaplarin arasindan ayrac cikiyor zaten cogunlukla. ne gerek varki para vs koymaya. ayrica para steril bisry de diyl yani mikrop yuvasi. korsan aliyorlarsa bilemem tabi.
devamını gör...
gereksiz eylem. istersen para büyüklüğünde kağıt da koyabilirsin. para da cüzdanda kalır hem.
devamını gör...
paraya veya ayraca gerek yok ki bir takvim yaprağı bile işinizi görebilir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kitap ayracına para vermeyip parayı kitap ayracı olarak kullanmak" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.