1.
çoğunluğun ismini yâd ettiği fakat ne fikrinden ne de zikrinden bahsedildiği kitap dolu konuşmalar yerine-birazda büyük laf ederek- başlığı açıyorum.
hodri meydan
(bkz: saffettin pınar) - doğmamış insanla konuşmalar
bende 1972 baskısı var. önsüzün bir kısmı şöyledir:

eski babil uygarlığının bir yapıtı olan gilgamış destanı, insanlığın edebiyat türündeki ilk büyük verilerinden biridir. eserimde doğmamış ınsan'la konuşan utnapiştim, bu destanın ölmezliğe kavuşmuş kişisidir. ben doğmamış insana, inandığım gerçekleri utnapiştimin ağzından söyledim. yaşamdaki gerçekleri anlatmak için üç bin yılı aşan bir za man ötesinden utnapiştimi arayıp onu konuşturmamın çeşitli psikolojik ve sosyal nedenleri vardır. bunların hemen başında utnapiştimin insanlığın varsayımında ölmezliğin bir simgesi diye tanımlanması ve süregelmesi olay belirtilebilir. o kadar ki; utnapiştim, ad, yer ve yaşantı değiştirerek zaman ve mekanın içinden geçip binlerce yıldanberi canlı kalabilmeği başarmıştır.
devamını gör...
karısını şapka sanan adam ve oblomov
bu iki kitap hakkında sohbet edebildiğim kitap kulübü dışında kimse olmadı...
devamını gör...
yoktur öyle bir kitap. siz öyle zannedersiniz sonra o kitabı okuyan birini görürsünüz ona sarılmak istersiniz. ya bir tek ben biliyordum bu kitabı sende mi okudun duygusal bir jelibonum şu an sarılırım sana falan demek istersiniz.
devamını gör...
henüz yazılmamış olan kitaptır.*
devamını gör...
kimsenin bilmediği kitap olamaz, henüz yazılmamış olsa bile yazarı tarafından bilinir çünkü.
devamını gör...
diana cooper - spiritual yasalar

bu kitabı okuyan henüz bir kişiye rastlamadım.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kimsenin bilmediği kitap" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.