yapılması zorunlu olandır çünkü insanlar insanların üzüntülerinden çoğu zaman gizli anlamsız bir haz alırlar ve derdinizi paylaşmak çoğu zaman koz vermekten öteye gitmez. söylemeyi unutmuşum erken öldürür kamu spotu!
devamını gör...
kızılcık şerbeti kan yapıcıdır ayrıca kadın sağlığı için çok değerlidir. meysiminde, taze iken alıp kaynatıp suyunu içiniz.
devamını gör...
çekilen acıları ve dertleri içine atmak, belli etmemek, göstermemeye çalışmak demektir. zor meziyettir. bünye kuvvetli değilse, beden çöküşe geçecektir.
devamını gör...
annemin hep yaptığıdır. yapılmamalıdır, öldürür sessiz sessiz.
devamını gör...
osmanlı döneminde idam edilecek devlet adamı kişi 3 gün bir oda da bekletilirmiş bu arada kişinin durumu divan-ı hümayun da görüşülür hakkında tam karar verilirmiş 3. gün sonunda ona bir şerbet ikram edilirmiş kadehin rengi beyaz ise adamın yüzüne kan gelir rahat bir nefes alarak içermiş..kızıl kadehe gelince? ölüm demek olan kızıl renkli kadehi görür görmez mahkûmun yüzündeki kan çekilir, beti benzi atar, suratı bembeyaz kesilirdi. zira az sonra içeceği buz gibi şerbet onun ecel şerbeti olacaktır..
saray önüne kesik başı koltuğunun altına konarak ibret-i alem edilen kişi burada bir kaç gün bekletilirmiş kelle koltukta deyimi buradan gelmektedir
(bkz: kelle koltukta yaşamak)
gayet rahat hayat yaşayan devlet adamları , bu rahat hayatın her zaman en ufak bir hatada nasıl son bulduklarını bildikleri için bu söz bir tekerleme halinde kafa sözlüğe kadar gelmiş.
devamını gör...
veba hastalığı döneminde çıkmış olduğu rivayet edilen atasözü.
insanların sizden korkup kaçmasın diye yapılmış herhalde.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kan kusup kızılcık şerbeti içtim demek" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.