konya cumhuriyet başsavcılığı, kadir şeker’e verilen 12 yıl 6 aylık hapis cezasına ilişkin kararın bozulmasını talep etti. kaynak

bu arada kadir şeker olayını bilmeyen arkadaşlar için; konya'da sevgilisi ayşe dırla'yı dövdüğü öne sürülen özgür duran'ı, engel olmak isterken ölümüne neden olan kadir şeker 12.5 yıl hapis cezası almıştı.

olay, 5 şubat akşamı, konya selçuklu ilçesi yeni istanbul caddesi piri reis parkı'nda meydana geldi.

özgür duran'ın (32) sevgilisi ayşe dırla'yı (35) dövdüğünü sanıp, olaya müdahale etmek isteyen kadir şeker (20), çıkan arbedede duran'ı bıçaklayarak öldürdü. tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan şeker, 'kasten adam öldürme' suçundan yargılandığı 3'üncü ağır ceza mahkemesi'nde dün görülen duruşmada önce ömür boyu hapse çarptırıldı. bu ceza, suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle önce 15 yıla, kadir şeker'in duruşmadaki iyi hali de göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirildi.
devamını gör...
cezası neyse çekmesi gereken insan.
bir kadını kurtaracağım diye bir erkeği öldürmenin neresi normal? yani kurtarılan kişi kadın olunca oleey ama erkek olunca gebersin mi oluyor? ölen kişinin yakınının konuşmalarını dinlemiştim ve kadir şeker'in cebinde bıçakla gezdiği mahkemece tespit edilmis! eminim o bicak elma soymak icin degil, itlik serserilik icindi.
devamını gör...
hukuku az çok bilenlerden biri olarak bu konuda herkesin 40 yıllık hakim gibi yargı dağıtmasını anlamıyorum.

sözlüğü değil ülkeyi kastediyorum. ya hukuk böyle kafanızdan geçtiği gibi bir şey değil. bence ceza almasın diye bir şey yok hukukta.

hayat bilgisi dersi yerine adam gibi vatandaşlık dersi olmalı. zira ceza kanunun girişinde kanunu bilmemek yani bilmediğini beyan etmek sizi kurtarmaz yazıyor.

adam evleniyor ama boşanınca nafaka da ne (ulan) diyor. evlenmeden önce bir zahmet bir bak, neye imza atıyorum diye bir oku yani.
devamını gör...
kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası alması gerekirken 20 sene sonra aramıza dönecek katil.
devamını gör...
yanındaki bıçağa güvenip alakası olmayan kavgaya karışıp ölüme sebebiyet veren liseli keko. ee bizde sokakta büyüdük işin jargonunu az çok biliriz bu tiplerin yanında emanet olmasa kavga umurunda bile olmaz. yok efendim neymiş hayali tıp okumakmış, yok kadını kurtarıyormuş, haha! yer mi bunları anadolu çocuğu be? git polisi ara sana mı kaldı kavgayı ayırmak. şimdi paşalar gibi cezanı çekeceksin aslan parçası. ayrıca şu tipi instagram ve twitter da savunan yüzlerce embesil var, yazık.
devamını gör...
adam öldürmenin elbette bir cezası vardır, verilmeli. fakat bunu yapan birçok insan elini kolunu sallaya sallaya sokakta geziyor.adaletse herkese eşit davranmalı. kaç tane kadın cinayeti işlendi, katillerinin kaçı hapiste acaba. bu ülkede adalet gerçekten olsaydı bu olaya bu kadar tepki gelmezdi zaten.
devamını gör...
sokakta hiç bir kavgaya karışılmaması gerektiğinin en büyük örneğidir.
devamını gör...
yanında taşıdığı bıçakla bir insanı öldüren ve bu sebeple mahkemede ceza alan, hem de işlediği suça nipetle bayağı az ceza alan bir kişidir. sokakta kadına şiddet vakası gördüğünüzde elbette buna bir biçimde müdahale etmelisiniz, polis çağırabilirsiniz mesela ancak cebinizde rambo bıçağı taşıyan bir tipseniz dikkatli davranmanız gerekiyor!

ayrıca her kadın-erkek tartışması "kadına şiddet" olayı değildir. çiftler bazen kendi aralarında hararetli bir biçimde tartışabilirler. evli insanlar bile ara sıra kavga etmiyorlar mı? birbirine bağıran kadın ve erkeklere hiç şahit olmadınız mı? sizin içinde fiziksel şiddet bulunmayan böyle bir tartışmaya müdahil olmanız söz konusu tartışmayı daha da hararetlendirebilir. insan ilişkilerini, insan psikolojisini anlamak lazım.
devamını gör...
kurtardığı kadının ifade değiştirmesi üzere hayatı sönmüştür. daha sonra o kadın 5 kilo uyuşturucu ile yakalanmıştır.bıçak olayına gelince taşımamak artık zor malasef çünkü artık sadece iyi insanlar adaletten korkar oldular.
devamını gör...
taşıdığı bıçak rambo bıçağı değildir. john rambo ilk kan filminde survival knife dedigimiz bir bicak tasir. bu bicak sabit namlulu kilifli bir bicaktir.

kadir seker ise open assisted denen kolay acilmayi saglayan sustali olmayan ama neredeyse sustali kadar kolay acilan bir bicak tasimistir.

2.dünya savasi sirasinda stratejik servisler ofisi denen bir kurum vardi. bu kurum bugunun merkezi haberalma servisinin cekirdegini olusturur.bu kurum savaş sirasinda cephe gerisine parasutle asker atarak özel operasyonlar yapti. bu askerler icin uretilen ozel bir bicak turu vardir.bu bicak fairbairn-sykes bicagidir. adi tasarimcilarindan gelir. amerikalilar bu fs bicagini biraz özellestirdi ama temelde ayni bicaktir.

bugun ozel kuvvetlerin armalarinda olan bicak.

iste kadir seker'in tasidigi bicak bu bicak referans alinarak uretilmis bir bicak. elma soymak icin degil kalbi delebilmesi icin ozel olarak dizayn edilen bir bicak.

ekmek bicagi tasimis olsaydi kalbine saplama ihtimali olmazdi. ekmek bicagi ile eliniz kayar ama bu bicakta eli tutan cikintilar var. ucu sivri ve cift tarafli kesiyor yarada kolayca ilerlesin diye.

not ozel kuvvetler belgeselinde izledim manyak degillim.
devamını gör...
fazlasıyla pubg call of duty oynayanların da gaza geldiği mevzu. eroin ayrı olay insanı öldürmek ayrı bir mevzu.

ayak üstü çay sigara yaparken kararlar verilmiyor en nihayetinde. kadınların kadir şekeri desteklemesinin de bir nedeni bu olay , şiddete meyilli erkekleri daha çok seviyorlar.
devamını gör...
iyilik yaptığı kadın uyuşturucuyla yakalanmış.
devamını gör...
verilen 12 yıl ceza normal hukuk'a uygun. sonuç olarak bir tarafta bıçak var diğer tarafta yok. ve bu bıçak zaten taşınması başlı başına suç olan bir bıçak. yumruk yumruğa bir kavga esnasında ölmüş olsaydı karşı taraf,serbest kalmasını şahsen bende isterdim.. yalnız işin içinde bıçak var.şöyle buyrun;
görsel
devamını gör...
hiç alakası olmayan bir kavgaya karışarak hayatını mahvetmiş insandır.

hiçbir şekilde kavgalara karışmamak gerektiğini bize göstermiştir.

ne olursa olsun, ne yapmaya çalışırsa çalışsın cezasını çekmelidir çünkü bir insanın -her ne kadar hatalı bir insan olursa olsun- canını almıştır.

tabii ki niyeti o kadını kurtarmak olabilir ki buna kimse karşı çıkmıyor zaten ama bir insanı 22 santimlik sustalı bıçakla öldürmek, amaç ne olursa olsun çok yanlış bir davranıştır. kişinin yaşama hakkını elinden almaktır.

keşke bıçak saplamak yerine birkaç yumruk atsaydı, keşke öldürmek yerine etkisiz hale getirmeyi deneseydi ama yapacak bir şey yok.

not: bu yazdıklarım kesinlikle ve kesinlikle kadına şiddet uygulayan kişiyi savunma amacı taşımamaktadır.
devamını gör...
tekrar yargılanacak dosyaları tekrar gönderıldi.
devamını gör...
savunanları anlamıyorum. sonuçta bir insanın hayatına mâl oldu. illa ki ceza alması gerekiyor.
devamını gör...
t: üzerinde taşıdığı bıçakla kasten cinayet işleyip komik bir ceza alan şahıs.
işin içine şiddet gören kadın girdi mi ne yazık ki milletimiz tarafsız düşünememektedir. adamın cebinde bıçak ne geziyor lan?! hadi bıçak taşıdın, engellemeye çalıştığın arbadeye müdahil olduktan sonra bıçağını niye çıkardın? kadir şeker suçludur, cinayet işleyen birine 12yıl hapis verenler de suçludur.
kimse çıkıp demesin bıraksaydı da kadın mı ölseydi diye. bunu engellemenin cinayetle sonuçlanmayacak bir çok yolu vardır. selamlar.
devamını gör...
ülkede katile de duyar kasılıyor arkadaş baska birşey demiyorum. bir kavga ya da şiddetin çözümü cinayet midir.
devamını gör...
kadir şeker davası yeniden görülecek
kampanyaya destek ver tutuksuz yargılansın chng.it/KCqD5RnxvD
devamını gör...
bazı çevrelerin kendisi üzerinden adam öldürmeyi meşru hale getirmeye çalıştıkları kişi. yemezler.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kadir şeker" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.