1.
--- alıntı ---

1933 yılında nazilerin iktidara gelmelerinin ardından 13 mart 1933'te "kamuoyunu bilgilendirme ve propaganda bakanı" oldu. ilk işlerinden biri yahudiler ve nazi karşıtı yazarlar tarafından yazılmış 20 binden fazla kitabı 10 mayıs 1933'te berlin'in bebel meydanı'nda yaktırmak oldu. sonrasında zamanla almanya'daki bütün haber kaynakları üzerinde tam kontrol sağladı.

--- alıntı ---
devamını gör...
dr. paul joseph goebbels, 1933 ilâ 1945 yılları arasında halkı aydınlatma ve propaganda bakanlığı yapmış alman politikacı, nazi almanyası'nın ikinci şansölyesi. adolf hitler'in en yakın arkadaşlarından biri ve en sadık yandaşıydı.
devamını gör...
' rus tankları berlin kapılarına dayanana kadar , almanlar savaşı kazandıklarını düşünüyorlardı ' sözüne gidilen yolun mimarı...
usta yalancı .
devamını gör...
nazi dönemi propaganda bakanı. "bir yalanı sürekli tekrar ederseniz toplum bir süre sonra bu yalana inanır" şeklinde beyanı vardır.
devamını gör...
çok usta bir yalancı ve usta bir propagandacıdır. hitler döneminde propaganda bakanlığı görevini üstlenmiştir.
devamını gör...
halka verilen sözden kasıt ülkenin doğusunu komple kaybetmek, 17 milyon almanı yurdundan etmek, tecavüze uğramamış tek bir doğu alman kadın bırakmamaksa evet, çok güzel tutmuştur sözünü.
devamını gör...
tarihe malolmuş, tarihi yalancı.
devamını gör...
eylül 1933 de milletler cemiyeti toplantısı için cenevreye gittiğinde life dergisi fotoğrafçısı, aşağıda soldaki resimi çeker önce. ancak fotoğrafçının adı alfred eisenstaedt dir ve adından da anlaşılacağı üzere yahudidir. bunu orada öğrenen goebbels bu sefer aynı fotoğrafçıya sağdaki pozu verir ve bu fotoğraf tarihe nefretin gözleri olarak geçer.

ibb.co/JQRXpXz
devamını gör...
a haber kanalının manevi önderidir.
devamını gör...
gerçek mesleği sosyolog olup nazi almanyası’nın propaganda bakanlığı görevini yürütmüş bakanıdır. adolf hitler’in “führer” olma yolunda karizmatik bir lider seviyesine getirmesinde en büyük rolü sağlayan hasta ruhlu bir kişiliğe sahip deha kişilik. adolf hitlere bağlılığını canı pahasına ilan etmiş ve hitlerin en güvendiği adamıdır. hitlerin ölümünden sonra ona karşı bağlılığını canı pahasına savunarak 6 çocuğunu zehirledikten sonra eşiyle birlikte intihar etmiştir.
esmer, çelimsiz, kısa boylu ve çirkin bir görünüşü sebebiyle bahsettikleri uzun boylu, sarışın, kaslı vs vs. gibi “üstün ırk” kavramıyla kendi görünüşünün örtüşmemesi sebebiyle kendisinin alman olmadığı iddiaları vardır.
zeplin yayınları bünyesinde “büyük yalanlar” adlı kitabı mevcuttur.
devamını gör...
soy adı bana istemsiz bir şekilde çorum isimli güzeide ilimizi hatırlattı.
devamını gör...
fahrenheit altun dur
devamını gör...
bana tüm gazeteleri verin size dünyayı fethedeyim.

sözünün sahibi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"joseph goebbels" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.