1.
frank capra'nın 1946 yapımı kült fantastik drama filminin adı. başrolünde james stewart vardır ve yayınlandığı dönemde türkiye'de yaşamak güzeldir adı ile vizyona girmiştir. filmle ilgili ilginç olan şey ilk yayınlandığı zamanlarda pek ilgi görmemiştir. daha sonraları televizyon kanalları tarafından yılbaşında gösterildikçe çok izlenir, çok sevilir ve zamanla büyük bir hit haline gelir.
devamını gör...
1946 yapımı, frank capra filmi.

***
ne güzel bir filmsin sen.
müthiş, harikulade...

başka bir şey yazasım yok.
devamını gör...
frank capra'nın yönettiği james stewart, donna reed gibi ünlü oyuncuların başrolünde yer aldığı 1946 yılında yayınlanmış olan filmdir. film türkçe'ye şahane hayat olarak çevrilmiştir ayrıca hayat güzeldir şeklinde yayınlandığına dair kaynaklar da bulunmaktadır. film her yıl yılbaşında amerikan televizyonların da yayınlanmaktadır. işin asıl ilginç yanı ise filmin ilk yayınlandığı yıllarda bu kadar hit alamamasıdır. filmin üzerinden yayın hakları kalkınca tüm televizyon kanalları yayınlamaya başlar ve film bu noktadan sonra hakettiği değeri görür. filmin konusu ise işi adamı george bailey'in önce insan mantığıyla ticari işlerine devam ettiği için art arda sorunlar yaşamış ve intihar etmek için köprüden atlamaya karar vermiştir. tam bu sırada clarence adlı bir koruyucu melek belirir ve onu kararından vazgeçirmek için küçük bir oyun oynamaya karar verir. its' a wonderfull life umutsuzluğa kapıldığınız anda sizi tekrar hayata bağlayacak şeyleri hatırlamanızı öğütlüyor. izlememiş arkadaşlar için mutlaka öneririm.
devamını gör...
the big bang theory'de bu filmden bahsedilince diziyi durdurup hemen filmi açtım ve izlemeye başladım.filmin bir kaç değinilmeyen noktalarından bahsetmek istiyorum.başka insanlar için kendi hayallerinden vazgeçmek ve çevrendekiler birşey kaybetmesin diyerek kendi kazanacaklarından vazgeçmek herkesin yapamayacağı bir şey.bailey aslında ne kadar önemli birisi olduğunu farkediyor ve hayatın tadını almaya başlıyor.izlenmesi ve başkalarına tavsiye edilmesi gereken filmlerden.
devamını gör...
hikâyenin asıl gelişiminin son yarım saatte gerçekleştiği izlenmesi gereken film.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"it's a wonderful life" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.