1.
4 hak dinden birisidir. islam dinine tabi kişilere müslüman denir. kutsal kitabı kuranı kerimdir. ben müslümanım diyen insanların kafalarında bile ufak tefek soru işaretleri oluyor, islamın başlangıç zamanlarında peygamberler vardı ve insanlara bu konularda yol gösterirlerdi ama artık peygamberler yok ve insanlar kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için farklı yollar arıyor. günümüzde islam adına hizmet eden birçok islam elçisi, hocalar alimler var durum böyle olunca her kafadan farklı ses çıkıyor. insan güvenilir ve sağlam bir kaynak arıyor.
devamını gör...
2.
semavi dinlerin en hayırlısı en güzelidir. yahudilik ve hristiyanlığın devamı niteliğinde de denebilir. zira hz. isa hristiyanlık dininin mensuplarına hz. muhammed'in geleceğini belirtmiş ve buna göre yaşamalarını söylemiştir. zaten inancı sağlam hristiyanların büyük çoğunluğu hz. muhammed zamanında müslüman olmuşlardır. iyi bir hristiyan olmak da zaten hz. isa'ya inanmaktan geçer buna bağlı olarak gereğini yapmışlardır.
devamını gör...
3.
türkiye cumhuriyeti vatandaşların %99unun kimliğinde yazan
devamını gör...
4.
mensupların büyük bir çoğunluğunun açıp kuran-ı dahi okumadığına inandığım din.
devamını gör...
5.
günümüzde herhangi bir felsefesi kalmamış, müritleri tarafından barış ve hoşgörü ile alakası kesilmiş olan.
devamını gör...
6.
eğer bir din doğruysa kesinlikle doğru olacak olan dindir
devamını gör...
her geçen gün inanan sayısı artmakta ve pew resarcg centera göre 2075 yılında en çok inananı olan din olacaktır. özellikle güney kore ve ingilterede bir çok kişinin din değiştirek geçtiği dindir.

güney koreden müslüman olan kişi.diğerleri videoların altında yüzbinlerce yeni müslüman olmuş kişi var.


devamını gör...
inananları tarafından en çok suistimal edilen dindir. müslümanım diyip yolsuzlukların içinde boğulan yöneticilerin dinî oldu iyice.
devamını gör...
semavi dinleren biri olan ve hak din olarak bilinen dindir. arap yarımadasında ortaya çıkmış, çok büyük bir coğrafyada yayılmıştır. peygamberi aynı zamanda son peygamber olma özelliğini de taşıyan hz.muhammed'dir. özellikle asya ve orta doğu'da halkın büyük bir kesimi bu dine mensuptur.
devamını gör...
bu toprakları bize kazandıran en üstün kavramdır. bitmiştir. özellikle son on yılda şaftı kaymıştır. üzgünüzdür. düzel(e)meyecektir.
devamını gör...
tek ilahi dindir. tüm elçiler hep aynı dini tebliğ etti.

şu an için kaynağı sadece ve sadece kuran'dır:

www.kurandakidin.com/
devamını gör...
diğer dinlere de saygılı olmak adına "tek ilahi dindir" tanımına katılmıyorum. herkesin kendi dini "tek ilahi din" olarak kabul edilebilir. islamiyet de diğer dinler gibi bir dindir. allah'ın bir olduğuna ve muhammed'in de onun kulu ve elçisi olduğuna inanılır. imanlı olmanın 5 adet şartı vardır. dünya nüfusunun büyük bir kısmı bu dine inanır ya da insanların bu dine inandığı kabul edilir. diğer dinler gibi hırsızlık yapmak, yalan söylemek bu dinde de yasaklanmıştır. inanan insanlarını iyi insan olmaya teşvik eder. tabi bu "iyi insan" konusu tartışmalı bir konu olduğundan diğer dinler gibi islamiyet de eleştirilere maruz kalmıştır. ya da diğer dinlerde olduğu gibi bu dinde de insanlar dini kullanarak başkalarına zarar vermiştir. bunu dine mal etmek ya da kişilere mal etmek kişiden kişiye değişebilir. ülkemizin kesinlikle %99'unun bu dine mensup olmadığına fakat baskılardan dolayı söyleyemediklerine inanıyorum. bu söylemim dinin gereklerini yerine getirmeyenler için geçerli değildir. dinin gerekliliklerini yerine getirmeyenleri bir kul olarak benim dinden afaroz etmem söz konusu olamaz.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"islamiyet" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.