1.
karabağ bölgesindeki azeri sivillerin ermenistan askerleri tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayı
devamını gör...
2.
karabağ bölgesinde yaşayan azerilerin topraklarını önce işgal edip ardından bir bebeğin derisini canlıyken soydukları, hamile kadınların karnını yarıp çocukları çıkardığı türden insanlık dışı davranışın sergilendiği katliam türüdür.
devamını gör...
srebrenica ve hocalı, modern zamanların modern katliamları; lakin ne ironiktir ki en modern devletlerin pek de tınmadığı.

görünen o ki, katı olan her şeyin değil acıların buharlaştı/rıldı/ğı zamanları yaşıyoruz.

yazık.
devamını gör...
ölen müslüman olunca dünya hep suskun kalır.

dünyanın suskun kaldığı bir vahşet.
devamını gör...
26.02.1992'de hocalı kasabasında 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 azerbaycan türk'ü ermeniler tarafından katledildi.
karınları deşilmiş hamile kadınlar, gözleri oyulmuş insanlar...
insanlık tarihinin kara lekesi hocalı katliamının üzerinden tam 29 sene geçmesine rağmen acımız hep taze. kinimiz hep diri.

unutma! unutturma!
devamını gör...
(bkz: endless corridor).
devamını gör...
1991 yilinda sovyetler birligi'nin dagilmasiyla daglik karabag'in azerbaycan'a bagli ozerk bir bolge icerisinde olmasi gerek ermenistan gerek sovyet birligi icerisinde ciddi bir krize yol acmisti. cunku ermenistan'da o bolgede hak iddia etmekteydi. azerbaycan'in o donemdeki zayifligi, ermenistan'in da kendini cabuk toparlamasi ( bel altindan sovyetler'in destegini almasiyla) azerbaycan'a savas acti. ozellikle bu bolgeye saldirilarla ciddi bir baski olusturulmaya calisildi.aylarca suren baskilarla yollar kapatildi, bolgeye giris cikislar engellendi, elektrik, su dogal gaz kesildi. halk bu turk baskilarla korkutulmaya ve sindirilmeye calisildi. yani bilindigi uzere bir gunde olup biten bir katliam aslinda degildi. bolge halki aylarca suren bir iskenceye tabi tutulmustu. tarih 25 subat ( 1992) gecesinde sovyetlere bagli zirhli araclarla dort koldan ablukaya alip sehri darma duman ettiler. genc, yasli, cocuk, kadin demeden halkin bir bolumunu katlettiler. su anki resmi rakamlara gore 613 azeri vatandasi hayatini kaybetmis, 487'si agir yaralanmis ve yaklasik 150 vatandas da kayip olarak adlandirilmis. bugun itibariyle yaklasik 12 ulke ve amerika'nin 19 eyaleti tarafindan katliam-soykirim olarak taninmaktadir.


alinti icin kaynak


görsel


görsel
devamını gör...
batının iki yüzünü hocalıda, bosna'da, kıbrıs'ta, müslüman ülkelerde ve bazı afrika ülkelerinde gösteriyor, onlar ve dindaşlari yaparken gözler kör, ama bir müslüman yaparsa islami terör, soykırım.
hiç kimse bunları testere gibi eşit olacaklarını düşünmesin, onlar ancak keser gibi kendilerine yontar'lar .
asla unutulmayacak iki soykırım'dır bosna ve hocalı, allah rahmet eylesin.
devamını gör...
t:


maide suresi 32 — “kim bir canı, başka bir cana ya da yeryüzünde fesat çıkarmasına karşılık olmaksızın öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur.”

incil'de bu şekilde geçiyor: yeremya 7 “ ‘çalmak, adam öldürmek, zina etmek, yalan yere ant içmek, baal’a buhur yakmak, tanımadığınız başka ilahların ardınca gitmek, bütün bu iğrençlikleri yapmak için mi bana ait olan tapınağa gelip önümde duruyor, güvenlikteyiz diyorsunuz?

tevrat 10 emir de açıkca ''öldürmeyeceksin'' der .

kutsal dinler, evrensel ahlak anlayışı her türlü realist görüş öldürmeyi yasaklarken göz göre göre 613 insan öldürülüyor ve bunu sadece 12 tane ülke soykırım olarak kabul ediyor. bazen gerçekten içimden sayıklıyorum ''türk'ün türkten başka dostu yoktur.'' allah rahmet eylesin huzurlu uyusunlar. her ırktan ve mezhepten insanlar dilleri, dinleri vb. farklılıkları için öldürülmesin.
devamını gör...
tarihin en dehşet verici katliamlarından biri. tam 29 yıl önce gerçekleşen bir katliam.. allah ölenlere rahmet eylesin.. ermenistanın eski devlet başkanı, katliam öncesi azeriler bizim onlara şaka yaptığımızı sanıyorlardı. ermenistan sivil topluma karşı el kaldırmaz sanıyorlardı. biz bu düşünceyi kırmayı başardık. diyerek terörist olduklarını itiraf etmiştir.
devamını gör...
bir videoda denk gelmiştim, ermeniler hocalı katliamını azerbaycan hükümetinin planlayıp suçu kendilerine attıklarını savunuyorlardı. algı operasyonları böyle yapılıyor sanırım.
devamını gör...
sovyetlerin dağılmasıyla birlikte ermenistan'ın 80 yıl önce yaptığı kars antlaşmasını tanımadığını açıklayarak 26 şubat 1992 günü hocalı kasabasına gerçekleştirdikleri baskın sonucu çoğunluğu sivil yüzlerce azerbaycan türkünü katlederek tarihin en vahşi katliamlardan birini gerçekleştirmesidir.

ilk insan dünyaya geldiğinde dahi içinde bu seviyede olamayacağını düşündüğüm hayvani dürtülerle çocuk, yaşlı, kadın demeden yüzlerce türkün barbarca katledilmesi olayıdır. allah rahmet eylesin.

ebulfez elçibey'in en büyük acım olarak tanımladığı bu olay burnumuzun dibinde göz göre göre gerçekleşirken kars antlaşmasında açık bir şekilde antlaşmanın bozulması durumunda gürcistan azerbaycan ve türkiye'nin bu antlaşmayı tanımayarak casus belli sayılacağı belirtilse de rus ayısının bölgedeki etkisi yüzünden bizim hiçbir şey yapamayarak çaresizce beklememiz bu olay kadar acı bir durumdur.
devamını gör...
dönemin cumhurbaşkanı turgut özal'ın müdahale etmeyi düşündüğü ama geç kaldığı ve sonradan pişman olduğu söylenir. türkiye bu elim hadiseye maalesef seyirci kalmıştır.
batının iki yüzlülüğünü göstermesi açısından da emsaldir.
devamını gör...
türke yapılan zulümlerden sadece biri.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"hocalı katliamı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.