birbirinin kötü bir kopyası haline gelmiş çiftlerdir. birey olarak varlıklarını unutmuş, ancak biz olarak var olabilen insanlara dönüşmüşlerdir. kendilerine ait düşünceleri, yaşamları, alanları, hobileri kalmamıştır. kişisel seçimin kişisel olma özelliği unutulmuştur.
biz a partisine oy veririz, biz mavi renkten hoşlanmayız, biz bu tür insanlardan nefret ederiz, biz tavla oynamayı sevmeyiz, biz birbirimizden habersiz bir şey yapmayız, biz, biz, biz.
bu biz kavramı muhteşem uyumdan değildir. kendilerine ait hobilerinin olmamasından, kendilerine özel bir şeyin kalmamasından bunalırlar. biz olan gruptan biri evden ayrıldığında diğeri en yakın arkadaşına şikayet eder, öteki bunalmış halde söylenir.
birbirlerinin telefonlarına bakarlar, bilgisayarlarını kurcalarlar. toplumsal anlamda oynanan biz rolünde kimlikleriyle birlikte öz güvenlerini kaybederler.
çiftler birbirlerine nefes aldırmayacak noktaya gelip, birbirlerini boğma isteğini zor durdururken, toplumdan güzel bir alkışı hakkederler.
anneler, babalar, henüz çift olamayanlar, yeni flört etmeye başlayanlar övünçle, gururla, imrenerek işaret ederler.
-aaaa, ne kadar da uyumlu ve mutlu bir çift. allah bozmasın. biz diyen dillerinizden aşk eksik olmasın...
devamını gör...
somut olarak ortada iki kişi var gibi görünsede içi boş tek bir kişi haline gelmiş çifttir. ayrıldıktan sonra ne yaptıklarını çok merak ediyorum böyle insanların.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"her cümleye biz diye başlayan çiftler" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.