1.
film müzikçisi abi. özellikle baktım en güzel filmlerin müzikleri hep bu abinin.
devamını gör...
2.
hiçbir konservatuara gitmemiş ve müzik eğitimi almamış olması bir hayli dikkat çekicidir. kendi kendine klavye çalmaya başlamış, okul yıllarında arkadaşlarıyla gruplar kurmuş, müziğe böyle başlamıştır.
devamını gör...
3.
1989'da rain man, 1994'te the lion king, 1997'de the preacher's wife, 1998'de as good as it gets, 1999'da the prince of egypt ve the thin red line, 2001'de gladiator ve 2010'da sherlock holmes filmlerine yaptığı müziklerle en iyi film müziği dalında 8 defa oscar'a aday gösterilmiş, the lion king'le kazanmıştır. 1996'da the crimson tide ve 2009'da the dark knight filmlerine yaptığı müziklerle de grammy'yi almıştı.
devamını gör...
yaptığı soundtrack'ler ile birçok filmi kurtarmış besteci. öyle bir filmografisi vardır ki ağlatır. hans zimmer diyince aklıma ilk gelen the rock tek kelimeyle müthiş bir soundtrackdır. gladiator, rainman,the dark knight rises, the dark knight, the da vinci code, king arthur, the ring, inception... çok var lan çok.
devamını gör...
bir john williams değildir.
devamını gör...
christopher nolan'ın yaptığı soundtracklere film çekiyorum dediği dahi müzisyen. kendisi zamanında heidelberg civarında yaşlı bir teyzeden piyano dersleri almış yıllarca. sonrasında şahane soundtracklere imza atan bir composer'a dönüşüyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"hans zimmer" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.