1.
evde gördüğünüzde sizi çok sıkıntılı durumlara sokabilme ihtimali olan haşere.
devamını gör...
2.
fobim..
devamını gör...
3.
evde görürseniz bence kendi temizliğinizi sorgulayın
devamını gör...
4.
genelde korku filmlerinde kişinin ağzından çıkan böcek
devamını gör...
yaz aylarının kabusu..

kurtulmak aslında imkansızdır. böcek ilacı, açıkta hiç bir yiyecek bulundurmamak, duvarların, dolapların açık yerlerini alçıyla kapatmak falan gibi klasik çözümler bile aslında tam anlamıyla çözüm değildir. çünkü çok dayanıklı ve zeki bir canlıdır. banyonuzda veya mutfağınızda 1-2 tane gördüyseniz, emin olun, görünmeyen yerlerde onlarcası saklanıyor ve harekete geçmek için en uygun zamanı kolluyorlardır. kimi zaman ekmek torbasının içinde, kimi zaman lavabonun içinde, zaman zaman küvetin içinde, duvarda, ayakkabının içinde, kısacası her yerde olabilirler.

insanoğlunun en büyük düşmanıdır.
devamını gör...
fakirliğin simgesidir. irisi makbuldür.
devamını gör...
insanlar hamam böcekleri hakkında ne hissediyorsa, kendileri de insanlarla ilgili öyle hisseder. bir hamamböceğine dokunduğunuz zaman, hamamböceği güvenli bir yere gidip saklanır, ardından da su bulup yıkanır.
devamını gör...
küçükken sadece hamamda yaşadığını sandığım böcek.
devamını gör...
kafasını kopardığında kafasız bir şekilde bir hafta daha yaşayabilen böcek. bu bocek bile beyinsiz en fazla bir hafta yasiyor. ya ömürleri boyunca beyinsiz yaşayan insanciklara ne demeli hamam bocegi olamadiniz beyinsizler.
devamını gör...
10.
kurtulmanın mümkün olduğu canlılardır. öncelikle cinsini öğrenmek gerekir. alman hamam böceği mi, doğu hamam böceği mi, amerikan hamam böceği mi ?
evet bu meretlerin bile memleketi var. bu aralar en çok yayılış gösteren alman hamam böceği. rengi biraz daha açık sarı gibi olan. diğerlerinin türlerini de google dan arayıp bulabilirsiniz. alman hamam böceği önceki adı ile kalorifer böceği olarak bilinirdi, bu hayvanlara ne olduysa evrimleştiler ve öyle tarım ilaçları ile falan da evden asla gitmiyorlar. bayer şirketi bu cinsler için ayrı bir ilaç çıkarttı. ilacı alman hamam böceklerinin en çok gezip dolaştığı yerlere sıkıyorsunuz. bir mercimek tanesi kadar her bir yana sıkın. dolabın içinde yer alan iç tutamaçlar en çok yuvaladığı yerlerdir. şeytanın aklına gelmez ama onların aklına gelmiş. oralara dahi sıkın.
böcekler bir süre sonra etrafında toplanıp hapur hupur bu sıkmış olduğunuz yemi tüketecekler. takvimi 1 gün içerisinde de sağda solda cesetlerini bulmaya başlarsınız. ancak cesetlerini de bir kaç gün kaldırmayın, bırakın kalsın. bunlar birbirini yemeye bayılıyorlar. bu şekilde koloni maksimum 2 gün içerisinde bitip gidiyor.
ilacın adı maxforce. eczanelerden de internetten de temin edebilirsiniz.
1 mercimek tanesi kadar sıkmak yeterli.
devamını gör...
11.
oldukça hızlıdır. hamam böceğinin ayakları saniyede 27 kez hareket edebilir. eğer insan boyutunda olsaydı saatte 320 km hızla koşabilirdi. yetişkin böcekler 1,6 mm kadar dar yerlerden geçebilir. gündüz saklanır, karanlıkta ortaya çıkar. zor koşullara dayanıklı olmakla ünlüdür. bir ay yiyeceksiz, 45 dakika havasız kalabilir. -5 derecede 12 saat yaşayabilir. insan için ölümcül olan radyasyon dozunun on kat fazlasına kadar direnebilir. insanlık bir nükleer savaşla yok olursa dünyanın hamamböceklerine kalacağı yönünde bir inanış vardır. aslında radyasyona çok daha dirençli başka böcekler de bulunur (ör: meyve sineği).
devamını gör...
12.
banyo ve tuvalet fayansında yetişen bir çeşit kabuklu yenmeyen böcek.
devamını gör...
13.
olduğunu gördüğün odaya girerken tereddüt edersin artık.. acaba üstüme gelir mi diye..
devamını gör...
14.
birisinin bunu söylemesi gerekiyordu sözlük.

tanım : çinlilerin besin kaynaklarından biridir.
devamını gör...
15.
bir kadını tek seferde tavana uçuran minik bir hayvancık.
devamını gör...
''gregor samsa bir sabah uyandığında, yatağında kendisini dev bir hamam böceğine dönüşmüş olarak buldu.'' (bkz: franz kafka)(bkz: dönüşüm)
devamını gör...
bunu öldürdüğüm zaman çıkan o tarifsiz sesteki hazzı karam yerken bile almıyorum.
gelen mesajlar üzerine edit: artık öldürmüyorum, ailesine dönmesine izin veriyorum.
devamını gör...
antalya'da yazları şehri ele geçiren eşkiya böcek. özellikle geceleri mazgallar, kaldırımlar, banklar ve bilimum kuytu köşelerde hamam böceği bulma imkanınız var. hem bunlar öyle uğur dündar'ın programlarda gösteriği gibi sarı ve küçük olanlardan de değil, en az bir insanın serçe parmağı kadar boyları var.
devamını gör...
kaybolduğunda radyonun sesini kısan erkek gibi bir an durup düşünen canlı.
devamını gör...
genelde kendisinden korkan kişinin yanına giden,amacı sadece kendini sevdirmek olan ufak bir böcekcik.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"hamam böceği" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.