bir gözün diğerinden az görmesi, şaşılık göz bebeği kayması gibi durumları olan her 10 çocuktan 1 inde görülebilen, tedavisinin ancak 3 yaşına kadar anlaşılırsa yapılabildiği(nispeten) hastalık türü.
ekledim: birazdaha açmakta fayda var göz tembelliği göz sinirlerinde doğuştan gelen eksiklikten dolayı beyne az sinyal göndermesinden mütevellit oluşan hastalık göz tembelliği ilerlemez gerilemez diğer gözü çok yorar baş ağrısı yapar uzman hekimlerin söylediği kritik 3 yastır. ameliyat çizdirme v.s yoktur. çok araştrdım zamanında lakin bulamadım işin uzmanı hekimlerimiz daha ayrıntılı bilgilendirmw yapabilir. askerlikyen muafiyet sebebidir. normal şartlarda görme keskinliğine göre ehliyet dahi alamazsınız engel oranınız yüzde 10 15 civarıdır. ırsi olabilmektedir.
devamını gör...
gün içinde belirli aralıklarla sağlam gözü bantla kapatarak; tembel gözün çalışmasını sağlayarak, tedavisi mümkün olan durum.
devamını gör...
yukarıda ki yazarın beyanı ancak çocuk 3 yaşına gelmeden yapılırsa, sağlam göz kapatılarak diğer gözün görmesinin iyileştirilmesi hedeflenmektedir. ancak fi tarihinden kalma metıoddur. başarı oranı çok yüksek değildir. elde de başka alternatif yoktur. neredeyse kansere çare bulan tıbbın göz tembelliğinde çaresiz kalması hayreti muciptir.
devamını gör...
göz eğitilebilir bir organdır, onu tembelliğe alıştıran biziz, her şeyi önüne getiriyoruz, e onunda gözü kalkıyor tabi bir süre sonra diyorki
ben ne odaklanıcam yeaa sen yaklaştır bakiyim şunu, telefon, kitap gibi şeyleri bilerek isteyerek sırf inadına uzakta tutun, mecbur odaklanacak vicdansız, sonra zamanla göz tembelliğinizin tedavi olduğunu göreceksiniz, hemde net.
devamını gör...
geçici bir durumdur ama zordur. korsanların gözlerini tek bantla kapatmasının nedeni de bu durumu önlemektir.
devamını gör...
çocukken her gün akşamlarımı sürahi nine gibi geçirmeme sebep olan durumdur. hangi gözüm tembeldi onu bile hatırlamıyorum şu an.
devamını gör...
yıllarca farketmemidiğim bir anda tek gözüm kapalıyken duvardaki saati bulanık görünce farkettiğim durum.
devamını gör...
kimi doktorların miyop hastalarına gözlük önermeme sebebi. (gözlük takınca göz daha çok tembelleşiyormuş.)
devamını gör...
iki göz arasındaki astigmat farkından dolayı meydana gelen ve çocukluktan başlanırsa kısmen düzelen yoksa herhangi bir şekilde düzelmeyen göz rahatsızlığı. sanırım tek çare lazer.
sahsimda sağ gözde mevcut. sol gözü kapayıp uzun süre baktığım zaman görüntü kariincalaniyor ve göz kapağı kapanacak kadar aşağı iniyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"göz tembelliği" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.