1.
bilim kurgu dizisi. walter bishop karakteri efsanedir.
devamını gör...
steampunk tarzı bir dizidir. diziyi izlemeyi bıraktıktan 1 yıl sonra kafama dank etti steampunk olduğu, evet.
devamını gör...
sınır bilim'i en başarılı şekilde senaryolaştırıp ekranlara yansıtmış j. j. abrams dizisi. flashforward da yayından kaldırılmayıp biraz ittirilse bu popülariteye ulaşırdı.

--- spoiler'ımsı bişiler ---

observer'ların tüm dünyaya hakim olduğu sezon -sanırım 4.- dizinin en başarılı sezonu namını hak etmekte. sebebi ise son derece distopik ve azıcık ucundan post-apocalyptic özellikler taşıyor olması. bağımlı gibi birkaç haftada tüm diziyi bitiren ben için senaryonun boşuna alternatif evrende oyalanması bu observer'ların atağa geçmesi ile görmezden gelinmiştir.

iyi atış.
devamını gör...
efsanedir.
bugüne dek başlamadı iseniz haftada bir bölüm izleyerek başlayın diziye. abartmıyorum, bittiğinde kocaman bir boşluğa düşüyor insan.
devamını gör...
son zamanlarda uyumadan önce bir doz aldığım dizi. gerçek hayattan soyutlama kabiliyeti var.
devamını gör...
sadece birinci sezonunu izlediğim dizi. saçmalıklara deyinmeyeceğim. en çok dikkatimi çeken dejavu tanımı olmuştur. şöyle ki geçen her saniye için yaptıklarımız yaptığımız şeyin doğal yasalarının gereği olarak bir evren oluşturmaktadır. bu her an için söz konusu olduğunda sonsuz tane evren oluşmaktadır. oluşan bu sonsuz tane evren içinde iki tane evrenin gözlemlediğimiz evrende çakışması durumunda dejavu dediğimiz olay yaşanmaktadır.
devamını gör...
asıl olayların 2.sezonda başladığı kurgusu fantastik ama öğretici dizi. 1.sezon sıkıcı gelmişti ama sonra aktı.
walter bishop gibi efsane bir karakter vardır. olivia'yı da seviyoruz ailecek.
devamını gör...
hayır duaları ile andığımız seyir keyfi verendir. dizinin polisiye kıvamlı yan olayları haricinde esas konusu çok iyidi.
devamını gör...
gelmiş geçmiş en güzel bilimkurgu dizisidir.
devamını gör...
değişken temalı jenerik sahibi değişik dizi.

jenerik 1985 - youtube
devamını gör...
güzel bilim kurgudur ancak gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu değildir. battlestar galactica falan var, yapmayın.

ajın danım'a sevgiler.
devamını gör...
sadece walter bishop gibi bir dahiyi izlemek için bile takip edilebilecek bir dizidir. ikinci sezonda gaza basmıştır, ilk sezonu biraz daha sıkıcıdır.
devamını gör...
vakalar biraz absürd olsa da;
walter bishop karakterine hayran olmamak mümkün değil.
devamını gör...
ıyi başlayıp kötü biten birçok cevapsız soru bırakan dizi. özellikle gelecekte geçen son sezonun öncesi ile hiçbir alakası yok. muhtemelen daha sonra diziyi uzatma kararı aldıkları için böyle oldu.
devamını gör...
100 bölümde biteceğini söylemişler ve bitirmişlerdir. bilim kurgu türünün pek çok ilkine yer verilmiştir. bu yüzden efsanedir. bir süpernatural gibi 15 sezona rahatlıkla ulaşabilecek konusu olmasına rağmen bitmiştir, üzmüştür. keşke onların da bir acunu olsa ve kızı fringe izliyor olsa diye hayıflandırmıştır.
devamını gör...
baştan bir daha bailamak istediğim nadir dizilerden.

walter bekle beni her an gelebilirim.
devamını gör...
pinkshinyultratambourine ile kuantum fiziğine kafa yorarken birlikte izlediğimiz paralel evrendeki bizi merak ettiren dizi
devamını gör...
polisiye-bilim kurgu türünde efsane bir dizidir. kurgusal şeyler izleyip de “möntök hötölöröylö dölö!” delirmesini anlamıyorum. kardeşim akla mantığa yatkın bir şey istesem gider belgesel izlerim zaten. sıkıcı hayatındaki gerçeklikten sıyrılmak için gidip bilim kurgu izliyorsun, sonra birileri çıkıp hikayedeki saçma ve yanlış olan şeyleri işaret etmeye başlıyor. şimdi iş o yanlış aktarılan bilimsel gerçeklere gelene kadar ohooo! kadın gözünü kapatıp kendini paralel evrende buluyor mesela. o yüzden takılmayın böyle şeylere. izlediğinizden keyif almaya bakın. böyle film-dizi izlenmez canlarım.
devamını gör...
walter bishop gibi harika bir karaktere ev sahipliği yapmış dizidir.

her bölümde mutlaka fantastik bir olay olur, bilimin sınırları zorlanır, hehe fringe, çözüm bulunurdu.

ah ulan september, sana az mı üzüldük.
devamını gör...
dev grip virüsü bölümlü değişik dizi
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.