1.
piyano olayı aşmış bir adam. sanatını sürekli geliştirmiş biridir. muhteşem bir yetenek, ve bu toprakların ruhunu piyanoya öyle bir sentezliyor ki, dolup taşıyor insan. öyle kii einstein için bir beste yapmış. hayyam için, nazım için besteler yapmış. ömrü uzun ve yaratıcılığı bol olsun.
devamını gör...
2.
türkiyede değeri bilinmeyen yurt dışında saygın olan ölümsüz sanatçılardan
devamını gör...
3.
buradan defalarca sıkılmadan dinlerim.
devamını gör...
piyanoyla bütünleşmiş insandır. bir kere canlı izleme fırsatım oldu sanki piyano notaları havaya yükselirken adamdan da bir şeyler çıkıyor gibiydi. tüm dış dünyadan uzaklaşmış sadece piyanosunu çalarak müzikle dans ediyordu adeta. bir daha olsa bir daha izlemek isterim açıkçası.
devamını gör...
değerinin bilinmediğini düşündüğüm, her sahnesinde tüylerimi diken diken eden ve başkası adına gururlanmanın nasıl bir duygu olduğunu insana tattıran önemli sanatçımız.
devamını gör...
evlendiği gün attığı twit ile gönüllerde taht kurmuş ünlü piyanist.
devamını gör...
piyano çalarken transa geçen çok başarılı piyanist.
devamını gör...
ordu'daki konserini eksik bulduğum piyanist. hata fazıl say'da olmasa da ses sisteminde hata vardı. ayrıca hem ses hatalı, hem de halkçılık oynuyosun ve bilet 250 lira 4 kişilik aile gitse 1k ediyor. yakıştı mı efendim.

ya o bileti uygun fiyatlı yaparsın(en azından küçük şehirlerde) ya da bik bik bik konuşmazsın.
devamını gör...
nazım oratoryosu ile gönlüme taht kuran piyanist ve besteci. genco erkal'ın eşsiz okumasını da unutmamak gerekir.

devamını gör...
şu videosuna denk geldim, caponların o çekik gözleri iyice çekildi... o değil de piyano da tuşe neymiş öğrendim.


devamını gör...
iki evlilik yapmış ve sanırım iki eşten veyahut evlilikten de aradığını bulamamış türk klasik batı müziği piyanisti ve bestecisidir. bir tane evladı vardır.
veee...
adamdır.
devamını gör...
türkiye’nin ve dünyanın sayılı piyano virtüözlerinden biridir. lakin ülkemizde , politik duruşundan dolayı onu sevmeyen bir kitleye sahiptir.dünya’ da saygı duyulan bir insanın, ülkemizde saçma nedenlerden ötürü sevilmemesini hep anlamsızca buldum ve bulmaya da devam edeceğim.

müzikal başarılarına gelecek olursak, oldukça üretken bir sanatçıdır.
aşık veysel’in kara toprak adlı eserini muazzam bir şekilde düzenlemiştir. dinlerken duygu -durumunuzun ayarının bozacak şekilde etkileyici bir biçime getirmiştir. bestelediği truva sonatı ile beni helen’den aşil’e duygu karmaşası içine sokmuştur.sonatın en beğendiğim bölümü ise aşil kısmıdır. bunların yanı sıra erik satie’den mozart’a birçok ünlü klasik müzik bestecilerin , bestelerini konserlerinde çalmış ve kayıtlarıyla dinleyiciye sunmuştur.

müzikal başarılarına , hayat görüşüne , politik düşüncelerine saygı duyduğum önemli bir piyanist ve bestecidir.
devamını gör...
mezopotamya senfonisini özellikle sevdiğim büyük müzisyen. dinlemek için buradan.
devamını gör...
tavşan dudak olarak doğmuş. annesi, fazıl'ın dudağını tedavi ettirmek için evini satmış ve londra'da ameliyat ettirmiş. türkiye'ye klasik müzik alanında önemli çalışmalar yapmış piyano virtüözü olarak tanınır. fazıl'ın virtüöz olmasında katkısı olan ilk hocası ali kaya'dır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"fazıl say" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.