2 yıl öne sorulsa, e-kitap ne ya, resmen saçmalık derdim. ama artık demiyorum. eğitim, sağlık, ulaşım, bankacılık vs. derken her şey dijitalleşiyor. haliyle kitaplarda daha az maliyet ile daha çok kişiye ulaşma imkanı elde ediyor. birde e-kitaplar için günden güne daha iyi okuma aletleri çıkıyor. yani bence yavaş yavaş normal kitaplar yerine e-kitaplara alışmalıyız.
devamını gör...
e-kitap daha kolay ulaşım, ekonomik ve çoğu bakımdan avantajlı olsa da iflah olmaz bir romantik olduğum için kitap diyorum. dokunmam, koklamam, kenarları kırışmasın diye uğraşmam gerekli. hatta en sevdiğim şeylerden biri de sahaflardan aldığım kitapları tamir etmek.
devamını gör...
normal kitaplar türkiye'de çok pahalı. he parayı katmıyacaksak normal kitaplar e-kitap'tan daha iyi.
devamını gör...
sözlük özelliği olduğu için e-kitap büyük avantaj.
devamını gör...
mecbur kaldığımda okusam da, her zaman kitabın yanımda olması taraftarıyım. kitabi görmek bile mutlu ediyor, sadece okuyup bitmekle kalmıyor.
devamını gör...
okunacak bir kitap varsa "okunuş yeri ve tarzı fark etmez" diye yanıt vereceğim sorunsal.

kendim için konuşmak gerekirse normal kitap.
devamını gör...
en son ne zaman kitap aldığımı hatırlamıyorum bile. e-kitaplara o kadar alışmışım ki insanlar ne kadar şikayetçi olurlarsa olsunlar birçok yönden avantajı var bana göre. ulaşımı gayet kolay, çoğu zaman ücretsiz, kitap içerisinde bölüm/cümle ya da kolayca kelime aramak mümkün, altını çizdiğiniz yerleri ayrıca görebilme şansı var, saklaması kolay ve kendinizce notlar ekleyebilirsiniz. kimi bunları sever kimi normal kitabı. çok da şey yapmamak lazım.
devamını gör...
roman şiir vs edebi türler için her zaman normal kitap ama eğitim vb sebeplerden dolayı e kitap kullanılabilir bilemiyorum
devamını gör...
e-kitap insanı yorar ancak ulaşımı kolaydır. normal kitap dinlendirir ancak ulaşım hem pahalı hem de pratik değildir.
devamını gör...
e-kitap normal kitabın yerini alamayan kitaptır.
devamını gör...
kitap kokusu diye bir gerçek vardır. e-kitap da ne?
devamını gör...
t: bilgiyi nasıl daha kolay özümseriz sorusunun bir benzerini andıran versus.

e-kitap'ta altını çizme ve not alma özelliği kullanışlı olsa da beni yavaşlatıyor. kitabın ruhundan kopuyorum. bu yüzden normal kitap muhtemelen bir süre daha başı çekecektir benim için. tabii şunu da söyleyeyim e-kitap olarak moon+ reader programını kullanıyorum. daha güzel bir program varsa belirtirseniz güzel olacaktır. hem normal kitap daha kolay karalanıyor, kolay kolay silinmiyor, elektronik ortamın güvensizliğini taşımıyor ve daha da iyisi kütüphanede canlı kanlı durabiliyor. kütüphanenin önünden geçerken eline rastgele bir kitabın rastgele bir sayfasını açma imkanın daha kolay. dahası dokunabiliyorsunuz.
(bkz: temas bağımlılığı)
devamını gör...
sahip olma içgüdüsünü az çok yenebilmiş ve kitaba değil de içeriğine önem veren, veya maddi anlamda alım gücü daha az olan bireyler daha çok e-kitap tercih edebilir.
basılı kitap da ayrı güzeldir. yatağa uzanıp öylece kitapları izleme keyfi başkadır.
*
devamını gör...
kitapların şarjı bitmez, eski basım kitapların kokusunun verdiği huzuru e-kitap veremez. e-kitap binlerce sayfayı sığdırır ağırlık yapmaz. çağımızda dijitale dönüş var. mevcut durumlar gereği hangisi işimize geliyorsa onu tercih edeceğiz.
devamını gör...
ben bilgiye odaklı davrandığım için bana fark yapmayan durum. basılı kitapları çok seviyorum ama sonuçta her kitap ağaç israfı aynı zamanda. gün gelecek basılı kitap alana kötü gözle bakacaklar.
devamını gör...
ben sahip olduğum kitapları somut olarak görmek isterim o yüzden normal kitapları daha çok seviyorum. ama çevre kirliliğini azaltmak için e-kitap daha mantıklı. arada kaldığım bir durum.
devamını gör...
ayırt etmeden ikisini de kullandığım karşılaştırma.
e-kitap not ve alıntı alma konularında çok pratik. basılı kitapları ise okuması daha rahat.
zaten neden bir taraf tutmamız gerektiğini anlamıyorum.
devamını gör...
kesinlikle normal kitabı tercih edeceğim versus. e-kitap kullanarak gözlerimin daha da yorulmasını, şarjımın bitme ihtimaliyle gerilme hissini yaşamayı asla istemem. yapay gelmesi de cabası. kitap dediğini hissedeceksin. sayfalarını koklayacaksın, sana güzel gelen noktalara minicik bir işaret bırakacaksın kitabı incitmeden. hatta kitabı sahaflardan alıp, içindeki yaşanmışların tadına varacaksın. kitabın içinde bulduğun küçük notlar sana mutluluk verecek, hatta bazen hüzünleneceksin. kişinin altını çizdiği cümlelere dokunacaksın ve onu hissedeceksin.. kısacası e-kitap bana göre değil...
devamını gör...
kitapların çok pahalı olması ve kitap çeşitliliğin çok daha fazla olması sebebiyle kesinlikle e kitap dediğim anket. taşıma derdi de yok.
devamını gör...
ben dokunmak isterim koklamak isterim hissetmek isterim z kuşağı olsam da okuyamıyorum e kitap
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"e-kitap vs normal kitap" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.