bana kalırsa en ilginç cinsel yönelim. duygusal bağ hissetmediği kişilere karşı aseksüel yaklaşan ancak yoğun duygular beslediği kişilere karşı cinsel çekim hissedebilen insanlara deniyor. türk kızları genelde böyle olduklarını iddia eder.*
devamını gör...
herkes demiseksüeldir.
devamını gör...
seksüellik ile aseksüelliğin arasındaki bir cinsellik durumudur.
devamını gör...
kısmen olması gerekendir. yani söz konusu duygu, tutku, ihtiras seksin zevk için yapıldığını gösterir. öbür türlü son derece ilkel bir ihtiyacınızı karşılamış olursunuz sadece. maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi'ne bakın piramitin en altındadır barınmaktan, yemeden-içmeden farkı yoktur. o yüzden duygu katmak iyidir.
devamını gör...
sadece duygusal hisler beslenen kişiye karşı cinsel istek duymak şeklinde açıklanabileceğini düşünmediğim yönelim.
yani demiseksüeller sevdikleri insanla her zaman sevişebilirler gibi bir açıklaması yok bu durumun. bu bağlamda aseksüelliğe daha yakın diye tanımlayabiliriz. kişiden kişiye değişmez, bu böyledir gibi bir iddiam tabi ki yok. ama benim araştırmalarım bu minvalde bir çıkarıma ulaştırmıştı beni.
bir demiseksüel hali hazırda birlikte olduğu, sevdiği, sevildiği duygusal birlikteliğinde duruma, ana göre cinsel istek duyabiliyor. ona söylediğiniz güzel bir söz, kalabalık içinde, herhangi bir seksi çağrışımı olmayan bir tavrınız karşınızdaki kişiye "çekici" gelebiliyor. onu baştan çıkarmaya çalıştığınız, ne yaparsanız yapın çıkaramadığınız anlar olabildiği gibi, "a aaa ne oldu şimdi yahu" diyebileceğiniz anlar da olabiliyor. anlatması çok güç.
devamını gör...
olması gereken budur. duygu yoksa seks de yok.
devamını gör...
nedense bu tür tanımlar bana hep seksüel kelimesinin önüne bir iki hece getirdikten sonra uydurma tanım da yazıp alın size bir kavram deniliyormuş hissi uyandırıyor.*
devamını gör...
duygusal olarak bir şey hissetmediği birini arzu etmeyen, kalben bağlı olmadığı biriyle arasında cinsel çekim oluşmayan insanlardır.
kendini yıllarca aseksüel sanan insanlar duygusal olarak bir şeyler hissettikleri birine karşı, cinsel çekim olduğunu fark edince, "aaa ben demiseksüelmişim" derler.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.