1.
90’lı yılların en önemli müzik gruplarındandır.
hem duygusal, hem de dans edebileceğiniz şarkılar yaparlar.
2001 yılındaki discovery albümü zirvedir.
devamını gör...
2.
kasklı abiler.
gençlik yıllarına ait bir kaç maskesiz fotoğraf için.
www.nme.com/photos/daft-pun...
devamını gör...
3.
(bkz: motherboard)
devamını gör...
4.
get lucky şarkılarıyla coverlanma rekoru kırmıştır tahminen.
devamını gör...
5.
random access memories albümü ile, ben dahil, birçok insanın yeniden müziğe doymasını sağlamış grup.
devamını gör...
veridis quo * şarkısıyla en ufak bir söz söylemeden, enstrümantal olarak beni çökertebilen, dünyanın en güzel elektronik müzik grubudur. her yaptıkları albüm bir klasik haline dönüşmektektedir. *
devamını gör...
random access memories albümü son döneme damgasını fazlasıyla vurmuştur.
devamını gör...
instant crush şarkısı insanı alıp bambaşka diyarlara götürür.
devamını gör...
lose yourself to dance şarkısını çok sevdiğim gruptur.
devamını gör...
1993 çıkışlı fransız elektronik müzik ikilisidir. 2014'te 56. grammy ödüllerinde beş ödül birden kazanmışlardır.
devamını gör...
bana göre en iyi elektronik müzik grubudur. sözsüz parçaları en iyi sözlerden daha çok şey anlatır insana. çok yetenekli iki kişiden oluşur grup. dediklerine göre insanlar içinde utandiklarindan kasklarini çıkarmazlar.
devamını gör...
gelmiş geçmiş en iyi elektronik müzik grubu an itibari ile dağılmış.

kasklar çıkmıştır.

lan ben size saygımdan kasksız fotoğraflarınıza bir kere açıp bakmadım. türkiye'de kimin konseri olursa düşünmeden gidersiniz anketlerinde ilk sıralara sizi yazdım. elektronik müzik sever misin sorusuna "evet daft punk severim" diye cevap verdim.

en iyi rock grubunu tartışabilirsiniz. en iyi rapçiyi tartışabilirsiniz. en iyi pop sanatçısını tartışabilirsiniz. ama bu adamları kimse tartışmayı bile düşünmedi. düşünemez.

grubun dağılması bile karizmatik olmuştur. binlerce kez şarkılarınızı dinledim. size teşekkürü bir borç bilirim. bir gün çocuklarım olursa "bak bunlar çok iyiydi" diye dinleteceğim.

devamını gör...
daha ben yeni yeni keşfetmeye, dinlemeye başlamışken dağılarak maşallah dediğimin üç gün yaşayıp yaşamadığını bana sorgulatan elektronik müzik grubu.
devamını gör...
bugün dağıldıklarını açıklayarak şok etmiş ikili.

ya abi daft punk nasıl dağılır ya! yerini dolduracak herhangi bir şey yok ki? insan biraz sorumluluk sahibi olur ya! "bu insanlar bizsiz napar?" diye düşünür.

pofff çok sıkıldı içim.
devamını gör...
28 yıllık efsanenin son bulduğunu inanılmaz büyük bir üzüntüyle öğrendim.
acaba yeni albümleri ne zaman gelir diye hep beklerdim.
neden..?

şu hayatta o kadar müzik dinlerim, sevdiğim gruplar ve sanatçılar var ama daft punk çok başkaydı, çok. kafa sözlük radyosunda bile kendimi tanıtırken onlardan bahsedivermiştim..

(bkz: 2021 bit artık)

hold on. if love is the answer you hold.

devamını gör...
hepimize geçmiş olsun. tarihteki en iyi gruplardan biri dağldı.
favori şarkım olan stronger ile veda etmek istiyorum size.
devamını gör...
elektronik müziğin algısı ile temelden oynayıp neredeyse ninemize bile sevdirmiş nitelikli ve süper grup.

dağılmaları üzmüştür.
devamını gör...
yaptıkları her albümde müziğe yön veren guy-manuel de homem-christo ve thomas bangalter ayrılma kararı almış... 28 yıllık bir efsanenin de sonuna gelmiş bulunmaktayız...

buradan
devamını gör...
epilogue” başlıklı 8 dakikalık bir videoyla paylaşan guy-manuel de homem-christo ve thomas bangalter ikilisi, 28 yıllık uzun ve başarılı kariyeri sonrası ayrıldıklarını açıkladılar

ilgili video
devamını gör...
anka kuşu efsanesi gibi,
her şey başlangıcıyla son bulur.*

görsel
çağın ötesinde işler yapan bir gruptu. çok severek dinledim kendilerini. müzik yapmak için müzik yapmayan ender oluşumlardandı. bir hikayeleri vardı ve anlatmak istediler. kalem kağıtla anlatılamayacak bir hikayeydi, müzik yaparak anlattılar ve bitti. bitmesine üzülmedim, çok güzel bir hikayeydi.

arkadaş olmak konusunda size az çok güvendim. ve bir daha asla yalnız olmayacağız; çünkü bu hergün olmaz.
*

28 yıl anlattıkları hikayelerine yakışacak bir epilogue izledim ben. epilogue’lar final’den sonra gelir. final’den sonra ne oluyor sorusuna kısacık bir cevap verir; sonsuza kadar mutlu oldular gibi. ve perde sonsuza dek kapanır. epilogue bugün yayınlandıysa eğer, final’i çok uzun zaman önce anlatmışlardır diyorum meraklısına.*

epilogue’da da gold olan devam ederken, silver olan devam edemedi durdu. gold olan geri döndü ve silver’ı yok etti. silver olanla kalamazdı çünkü; devam etmesi gerekiyordu, devam etmek istiyordu yola. silver’dan vazgeçerken yumruğunu sıkacak kadar tedirgindi ama engel olamayacağını da biliyordu. çünkü kendisi basmıştı fünyeye.

velhasıl, silver’a ihtiyaç duymuyor artık gold, yolunu yürüyor yalnızca. tek başına.*
if you wanna leave i’m ready.

hani diyordu ya get lucky’de we've come too far to give up who we are / benliğimizden vazgeçmek adına çok ileri gittik diye. hah işte, gold olan önce geri dönüyor epilogue’da, silver’dan vazgeçip yalnız devam ediyor.* yani grup ayrılmadı aslında, daft punk dedikleri hikaye bitti sadece.*

eh, mutsuz yaz öğleden sonralarında dinlediğimiz instant crush’ların hesabını bir gün muhakkak sorarız daft punk’a, ama gün around the world günü. kendilerine bu müsmükemmel müthişli hikaye ve her şey için teşekkür edip, dinliyoruz;the present has no ribbon,
#422654
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"daft punk" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.