türk sinema tarihinin en büyük jönlerindendir.
savaş sahneleriyle bir dönemin en çok özendiği kişiler arasındadır.
çok saygıdeğer bir sanatçıdır.
devamını gör...
tek başına bir kaleyi feth eden yiğit savaşçımüz. türkçü ideolojisi ile bilinir. atatürk aşığıdır. filmlerinde milliyetçiliğe dair sübliminal mesajları yedirmiştir millete. sayılır, sevilir.
devamını gör...
gerçek adı fahrettin cüreklibatur olan dönemininin en yakışıklı aktörü.
devamını gör...
jackie chan misali ölümlerden dönmüş sinema sanatçısı.

bir atın ya da brandanın o şartlarda daha kıymetli görülmesi de trajikomiktir.
devamını gör...
gerçek adı fahrettin cüreklibatır olan sinema oyuncusu, yeşilçam'ın belki de en büyük jönü. eskişehirlidir. en sevdiğim filmi istasyon'dur.
devamını gör...
kendisine teklif edilen james bond rolünü reddetmiştir. milli hazinemizdir.şınav çekerken kendini çekmez dünyayı iter.
devamını gör...
bir filminde eli bileğinden kopan, estetik cerrah tarafından başarıyla tekrar dikilen aktörümüz! türkçü, milliyetçi görünse de kuvvetli bir sol ideoloji sahibi olduğu söylemlerinden anlaşılmaktadır. zamanında ülkücü gençler, kendisini silahla tehdit ettiği halde o yola girmediğini de anılarında yazmıştır. kopan el için bkz. buradan
devamını gör...
kanımca türk sinemasının gelmiş geçmiş en yakışıklı adamıdır. zamanında kimsenin de cesaret edemeyeceği işler yapmıştır sinema adına. adam gerçekten gençliğinde kalemle çizilmiş gibi. brad pitt'e rakip olabilecek tek adamdır, o kadar da iddialıyım.
devamını gör...
bu adam bırak sinemayı tıp ve fizik kanunlarını baştan yorumlayan kişidir.
hacettepe tıp 1.sınıfta şunları öğrenirsiniz;
1.şırıngada hava boşluğu olmamalıdır.
2.yoksa bunu gören cüneyt arkın sizi tokatlayabilir.

mesela cüneyt arkın normal ölemez flamenko zeybek karışımı dansıyla ölür.(bunun elle tutulabilir hiç bir açıklaması yok)
farklı şekilde öldürme teknikleri kullanabilir hiç bir dövüş sanatçısı onun yanında konuşamaz.( karateciler istanbul'da diye bir filmi var)bruce lee'nin türkiye şubesidir kendileri.buradan

nayırrr diyerek son sözü daima o söyler...

bir keresinde filmlerinden birisini izlerken çok sürreal bir efekt sahnesiyle karşılaşmıştım.arabalarla cüneyt'i kovalıyorlardı sonra gerçek arabalar birden oyuncak arabaya döndü o arabaları patlattılar çok farklı bir andı benim için.gerçekliğimi sorgulamıştım.buradan fakat şöyle bir şey var ki bunları günümüze göre sorguluyoruz.o zamanlar yeşilçam'da bütçe mi vardı sanki.insanlar hollywood'dan kopyala yapıştır yaparak seyircinin ihtiyacını karşılamaya çalışıyorlardı.şu an da bütçe var da ne yapılıyor ... en azından eskiden daha farklı şeyler çekiliyormuş.
avengers'ı ilk biz yaptık türkiye.buradan

o yüzden buradan quentin tarantino'ya sesleniyorum ;
merhaba tarantino, ben death proof filmini izledim ve çok güzel bir film yaptığını düşünüyorum.sana önerim bu filmi de izle. bana inan muhteşem bir deneyim yaşayacaksın.
b filimin en iyi örneklerinde oynamıştır ve tarık akan 'la birlikte yeşilçam'ın en yakışıklı jönlerindendir .
devamını gör...
sihirbaz bir katil , bir ninja...
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"cüneyt arkın" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.