ilk üç sezonu mükemmeldi keşke diğer sezonlarda kaitesini korusaydı yine de kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum
devamını gör...
üçüncü sezondan sonrası sarmayan dizi. 5. sezonun sonlarındayım ve artık hiç keyif vermiyor. e bu kadar izledik, finalini de görelim madem diyerek yarım bırakmamaya karar verdim.


--! spoiler !--

troy gitmemeliydi.

--! spoiler !--
devamını gör...
ilk 3 sezon ne kadar güzelse son 3 sezonun o kadar kötü olduğu dizidir. tahammül sınırlarımı zorladım bitirmek için ama olmadı
devamını gör...
ana kadrodan eksilen elemanlardan sonra sırf izlemek için izlediğim dizi. ilk sezonları o kadar keyif veriyordu ki keşke hiç bozulmasaydı. aylardır 6. sezondayım bir türlü bitmiyor ne yazık ki.
devamını gör...
ilk 3 sezondan sonra bozmasının nedeni yaratıcısı dan harmon'ın bazı nedenlerden dolayı yapımdan ayrılmasıdır. hatta ne ayrılması kovulmuştur. 4. sezonun tam bir hayal kırıklığı olmasından ötürü yapımcılar dan harmon'dan özür dilemiş, abi biz bir hata yaptık etme eyleme geri dön demiş. en azından harmon sayesinde 5 ve 6. sezonu biraz toparlamıştır. tabii ayrılan karakterlerden dolayı son 2 sezon ilk 3 sezonun tadını verememiştir.

ayrıca 4. sezondan karakterlerimiz gbkz(:gas leak year) olarak bahsederler. bunun nedeni dan harmon'sız sezonda karakterlerin 3 sezon boyunca geliştirdikleri karakterlere aykırı davranmalarıdır. harmon da eline geçen her fırsatta bu sezonu boklamıştır ki hakkıdır da.

genel fikrin akisne 5. ve 6. sezon da fena değildir. aralarında iyi bölümleri vardır ancak ilk 3 sezonla tabii ki karşılaştırılamazlar. yine de community sevenlerin dişini sıkıp izlemesini öneririm. yeni karakterlere alışınca community tadı alınabilir.

harmon gidince dizi ivme kaybetmiş midir? evet. ancak daha geniş bir açıdan bakarsak, dan harmon bu arayı justin roiland ile birlikte rick and morty (dizi)'yi geliştirmek için kullanmıştır. bir bakıma community gibi bir diziyi kaybetmeseydik rick and morty'e erişemeyebilirdik.
devamını gör...
gillian jacobs aka britta perry'yi benimle tanıştıran dizi. çok severim kendilerini ve margot robbie'ye de benzetirim.


--! spoiler !--

jeff'in annie ile olmasını hiç istemedim.

--! spoiler !--
devamını gör...
tadı damağımda kalan dizidir.
bu kadar eğlenceli samimi bir dizinin sonradan bozulması çok üzücüydü.
ayrıca paintball bölümleri efsanedir hatta muazzamdır.
devamını gör...
komünite demektir. komünite ise topluluk demektir.
devamını gör...
fazlasıyla eğlenceli ve samimi olan dizi.
herkesin aksine severek son bölümüne kadar izledim, evet son sezon biraz gereksizdi ancak yine de izlemeye değer. troy ve abed'in sabah programları... kesinlikle dizinin en iyi karakterleriydi.
farklı tarzlarda bölümleri de fazlasıyla dikkat çekiyordu, karakterleri kimi zaman kukla ile kimi zaman da oyun hamuru ile de karşımıza çıkardılar. ara sıra böyle değişik şeyler yapmaları da diziyi ekstra keyifli yapıyordu.
devamını gör...
çok keyif alarak izlediğim, karakterlerinin de çok özgün ve samimi olduğu dizi. diğer durum komedilerinden bence oldukça farklı. hem inanılmaz eğlenceli, hem de sizi bir noktada düşündürüyor. karakterleri hepsi apayrı, din ırk görüş gibi konularda tamamen farklılar ama bu onların bir araya gelmesine engel değil. güzel bir dostluk da izlemiş oluyorsunuz. herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir dizi.
devamını gör...
içinde çokça göndermeleri , ince esprileri olan , halihazırda netflixde de bulunan muhteşem ötesi sitcom dizisi. abed karakteri favorimdir.
devamını gör...
tadı damağımda kalan sitcom dizisidir.

özellike abed karakteri ve çinli (japon veya koreli de olabilir) karakterlere haykırarak gülerdim. ve paintball bölümleri çok güzeldir.
sitcom sevenlerin izlemesi gereken bir dizidir.
devamını gör...
ilk veya ikinci izleyişte dikkatinizi çekmeyebilen ayrıntılara sahip, hak ettiği değeri netflix'e düşmesiyle yeni yeni görmeye başlamış dizidir. meta esprileriyle, diğer dizi-filmlere olan göndermeleriyle ve zekice yazılmış diyaloglarıyla zamanının çok ötesine geçmiştir. dan harmon'un detaya verdiği önemi birçok bölümde görebilirsiniz. bunlardan bazıları:
--! spoiler !--

-1.sezon 22.bölümde abed ve troy'un "boob-a-tron 6000" adlı robotu 2.sezon 21. bölümde bir flashbackte annie'ye saldırırken bir daha görüyoruz.

-1.sezonda shirley, finlandıyalı arkadaşı gary'i sürekli çalışma grubuna dahil etmeye çalışıyor. sezonun sonunda gary başka bir okula transfer oluyor.

-2.sezon 7.bölümde abed'in robot görüşü sahnesinde "memo" kısmında sonraki birkaç bölümün konuları görülebilmektedir: "bir battaniye kalesi kur, yılbaşı için anneni ara, sonraki paintball oyununda gruba ihanet et".

-1.sezon 11.bölümde abed'in "prezervatifleri kullanmayın" anonsundan sonra prezervatifi fırlatıp atan bir çifti 2.sezon 3.bölümde bir daha görüyoruz. abed, bölümün ana hikayesinde yer almıyor ancak arka planda abed'in prezervatifi atan çiftin bebeğinin doğumuna yardımcı olduğunu görebiliyoruz. 2.sezon 22.bölümde shirley doğum yaparken de abed, bebek doğurtmada deneyimli olduğunu söylüyor.

--! spoiler !--

peki dizide hiç mi devamlılık hatası yok? tabii ki var. 1.sezonun başında abed'in ismi "eybed" olarak söylenirken sezon ortalarına doğru "abed"e olarak söylenmesi; britta'nın pilot bölümünde jeff'e " iphone'unda bejeweled oynayan herif" dedikten sonra jeff'in blackberrysi olduğunu görmemiz gibi. gelen yeni izleyici kitlesiyle umarız netflix filmini çekmeye ikna olur ve bu sixseasonsandamovie hasretimiz biter.
devamını gör...
yakın zamanda başladığım ve bayıldığım bir dizi. scrubs dizisinin hayranıyım normalde ve tekrar tekrar sezonlarını izlerim. bu dizide ilgimi çeken en önemli detay abed oldu. abed muhtemelen asperger sendromu olan hafif otistik bir üniversite öğrencisi. algısı diğerlerinden farklı çalışıyor ve bu gibi insanların zihnini daha iyi görmemizi sağlıyor dizi de.
devamını gör...
her karakteri ayrı komik olan dizidir. dizideki doctor who göndermeleri beni benden aldı. maalesef 3. sezondan sonrası bozdu.

(bkz: troy and abed in the morning)
(bkz: six seasons and a movie)
devamını gör...
the big bang theory'den sonra en sevdiğim komedi dizisi.
devamını gör...
birbirinden çok farklı olan yedi insanın üniversitede bir araya gelip oluşturduğu topluluğu konu alan durum komedisi. troy ve abed' in eğlenceli arkadaşlığı, jeff' in umursamaz görünüp içten içe arkadaşlarına değer vermesi, rahatsız edici şakalarına rağmen herkesin bir şekilde pierce' ı idare etmeye çalışması, shirley' nin grubun annesi gibi herkesi bir araya toplaması her izlediğimde içimi ısıtırdı. eğitiminin kalitesi tartışılır ama 10/10 ortamı var greendale' ın. yastık kaleleri, paintball savaşları, troy ve abed' in sabah programı, dekan craig' in sürekli yeni bir şeyle çıkıp gelmesi... hayalimdeki üniversite ortamı.


pierce' ın ölümü ve bunun ardından troy' un çıktığı seyahat, dizinin eski tadını alıp götürmüştür.
devamını gör...
ingilizcemi geliştirmek için ingilizce alt yazılı olarak başladığım dizi.
devamını gör...
ilginç bir dizidir. bünyesinde ırkçı, homofobik oyuncu da barındırır, set çalışanına cinsel tacizde bulunan yönetmen de. buna rağmen böyle iyi bir iş çıkması apayrı değişiktir. ırkçılığın sınırlarının iyi zorlanması ama hiç de aşılmaması beni hep şaşırtır. benim en sevdiğim karakter dekandır. muhteşem bir renktir. en sinir olduğum da annie’dir. hep aynı replikleri söyler durur. ‘ah’ diyip suratını sallaması özellikle jeff’e şu an gözümde canlanmıştır. britta’ya gelince o aktivist karmaşasını öyle güzel yansıtan bir karakterdir ki dan harmon ve russo brothers gerçekten iyiler yav dedirtir insana. hele dan harmon’ın son sezon dönüp de o canına okunmuş kadroyla yine idare eder bir sezon ortaya koyması birader nolurdu insan gibi davransaydın dememe sebep olmuştur. her zaman için diziye boyut katan troy ve abed ikilisi olmuştur.
devamını gör...
ilk 3 sezonun cidden güzel olması maalesef 4. sezonda dan harmon'un gitmesi ve son iki sezon için yeniden çağırılması ama o son iki sezonunda eski tadını vermemesi.

troy and abed in the morning sahnelerini troy gittiği için bir daha izleyemememiz üzüyor
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.