1.
üç harflinin kısaltmasıdır.
devamını gör...
2.
sözlüğün uğurunu kaçırır ,sarımsak bulmalıyız
devamını gör...
3.
kuran'ın 72. suresinin ismidir.
devamını gör...
4.
bana hiç uğramayan varlık.bence hiç var olmayan varlık
devamını gör...
5.
bir bisküvi, portakallı olanı meşhurdur.
devamını gör...
6.
bu konu hakkında yapılmış en iyi film wishmaster'dır.
devamını gör...
7.
içki.
devamını gör...
8.
özellikle hasan karacadağ filmlerinde belirtildiği üzere, daima bir kabilenin mensubu olan, tarafımca "iyi ki kabile halindeler, insanlar gibi imparatorluk, ulus devlet, süper güç, küresel güç falan kursalardı halimiz nice olurdu" dedirten varlıklardır…
devamını gör...
9.
yüksek alkollü bir içecek. başta ardıç olmak üzere pek çok çeşitte bitki ile aromalandırılır, şeker de katılabilir. flemenkçe jenever** kelimesinden adını aldığı düşünülüyor. oldukça eski bir geçmişi var. hemen tüm yüksek alkollü içecekler gibi ortaçağdaki tıbbi kullanım zamanla yerini keyif veren tüketime bırakmış. hangi ulusun insanlığa armağanıdır kesin değil ancak şu anki evi ingiltere denilebilir.

çoğunlukla kokteyl içinde yada karışım olarak tüketilir. dry gin tercih etmekte fayda var, dry gin'de sonradan şeker* yada aroma vericiler, renklendiriceler kullanılmaz. temiz bir içecektir. güzel cinler sek tüketime de uygundur. pek ilgi alanıma girmese de birkaç tanesini deneme imkanım oldu. islay adasının deneysel işler yapan yaratıcı viski üreticisi bruichladdich'in dry gin'i the botanist gin için güzel diyebilirim. botanist içinde 22 farklı bitki kullanılıyor, ve ikinci damıtımda bitkilerin kendisi ile aromalandırılıyor, yapay aroma vericiler kullanılmıyor. 160 tl civarında marketlerde bulmak mümkün. içimi için tavsiyem basit. bir bardağa botanisti koyun, saf, hiçbirşey ile karıştırmayın. daha büyük bir başka bardağa bolca buz, julyen salatalık dilimleri ve bir tane limon atıp suyu doldurun. limonu ve salatalıkları ezmeyin. oldukça ferah bir içime hazır olun.
devamını gör...
10.
tonik ve limonla güzel giden içki. hızlı ve seri içilirse cin gibi çarpması ile ünlüdür.
adını da buradan mı alıyor onu bilmiyorum sözlük.
ama alsaymış mantıklıymış.
devamını gör...
11.
hızlı içildiği zaman kafası hemen gelen içki"ymiiş..
devamını gör...
12.
olmadan adam çarpmaya çalışanlar
devamını gör...
13.
üzerinde jöle olan kalorisi yüksek bir abur cubur bisküvi. ayrıca islam dininde var olduğuna inanılan varlıklar.
devamını gör...
14.
ismini söylemekten imtina edilen varlık.
devamını gör...
rtük'ün geçen yıl aldığı kararla yasakladığı sözcük. televizyon programcıları bu karardan sonra cin yerine üç harfli sözcüğünü kullanıyor. bundan dolayı tv'de komik bir röportaj yaşandı :
siz üç harfli çıkartıyormuşsunuz, doğru mu?
rtük yasağından bihaber hoca da :
ben üç harfli çıkartmıyorum, sadece cin çıkartıyorum.
cin kelimesi geçince de bip'lemek zorunda kalıyorlar.
devamını gör...
tonik olanını severim.
devamını gör...
hristiyanlık, musevilik ve islam dinlerinin öğretilerine göre görünmeyen, bilinç sahibi varlıklar. islam inancına göre cinler, kur'an inmeden önce gökteki melekler topluluğunu dinleyip gayb hakkında fikirler edinmeye çalışırlardı lakin kur'an'ın inmeye başlamasıyla bu eylem tamamen durdurulmuş ve ayetlerin bildirdiğine göre buna kalkışan cinleri ateş topu takip eder hale gelmiştir.
devamını gör...
tanqueray marka olanını tercih ediniz, evet fiyat olarak baya acıtacaktır.
devamını gör...
tasavvufçuları kalp gözü yanılgısına düşüren, fizikötesi varlık.
devamını gör...
'tedavi edilemez görünen üzüntünün yok edilmesi için damıtıldı.' sözü peaky blinders dizisinde üretilen cin şişesinin üzerinde yazar. sırf söz için alınası bir alkol türüdür, soda ve limon suyuyla efsaneleşir. kadıköyde keko cini tabiriyle baağzı barmenlerden yüksek alkollüsünü rica edebilirsiniz.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"cin" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.