1.
tam adı christian charles philip bale.
1974 wale doğumlu ingiliz aktör. çocuk yaşta amerika'ya gelir ve filmlerde oynamaya başlar. empire of the sun gibi büyük bütçeli filmde ilk çıkışını yaptıktan sonra camianın en aranan oyuncusu haline gelir.
christian bale in bir özelliği rollerini çok fazla ciddiye alması ve film dönemi boyunca hayatını o oyuncu gibi yaşamasıdır. aynı zamanda disiplinli olduğu için sette diğer çalışanlarla kavgaları da mevcuttur.
devamını gör...
2.
terminator salvation da kamera arkasında şöyle bir sinir krizi geçirmiştir.
devamını gör...
oynadığı batmanle beni kendine aşık eden oyuncu.
devamını gör...
american psycho filminde patrick bateman tiplemesiyle gönlümde taht kurmuş yetenekli aktör.
devamını gör...
içinde bulunduğumuz dönemin al pacino'su, robert de niro'su sayılabilecek oyunculardan biridir.
devamını gör...
hakkı yenilen bir jöndür.batman serisini george clooneyin vasat oyunculuğundan kurtarıp yeniden sükse yapmasını sağlamıştır.
devamını gör...
çok sevdiğim aktör.
devamını gör...
sınırları zorlayan bir oyuncu.tam bir kilo cambazı bir bakarsın 55 kilo bir bakarsın 90. yaşlı amca,karizmatik adam,ruh hastası bunların hepsi olabilir. rolü için herşey'i yapabilir.oradan verin bir oscar abimize.

görsel
devamını gör...
the prestije ile gönülleri fethetmiştir. yaptığı işlerde iz bırakır. karakter oyunculugunun kitabını yazar, imza gününü düzenler. dünya sinema tarihinin iyiki’sidir.
devamını gör...
christian charles phillip bale 30 ocak 1974 galler doğumlu britanyalı sinema oyuncusudur. bale ilk olarak steven spielberg'in yönettiği güneşin imparatorluğu filminde canlandırdığı, ıı. dünya savaşı'nda ailesini kaybederek japonya'da yalnız kalan ingiliz çocuğu rolü ile sinemaya başladı.1990'da robert louis stevenson 'ın define adası 'nda jim hawkins rolünü başarıyla canlandırdı. bret easton ellis'in romanından uyarlanan amerikan sapığı filmi ile 29 aralık 2000'de sandra blazic ile evlendi. 2004 senesinde başrolünü oynadığı makinist filmi için 28 kilo vermiş, ertesi sene gişe rekorları kıran batman filmindeki rolü için verdiği kilonun yaklaşık iki katını aldı. oynadığı the fighter filmiyle en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını alarak ilk oscarını kazanmıştır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"christian bale" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.