1.
cadılar bayramı, her sene 31 ekim'de kutlanan, öncelikle pagan ve sonrasında hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayram. çocukların, genellikle korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayramdır. diğer cadılar bayramı kutlamalarında yapılan etkinlikler arasında maskeli balolar, balkabağından fener oyma, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlere düzenlenen geziler sayılabilir.
devamını gör...
2.
koronadan dolayı kutlayamadık bu sene. içimde ukde kald. kostümlerimiz hazırdı, müziklerimiz vardı, heyecanlaydık ama olmadı, temkinliliğimiz ağır bastı. seneye inşallah.
devamını gör...
3.
kültürlerarası etkileşimleri severim ama cadılar bayramının tr de eğreti durması gerçeği
devamını gör...
4.
ya o sıfatla çevirmeye girme ihtimalin var. hiçbir zaman yakın olamayacağım event.
devamını gör...
türkiye de değeri bilinmemiş bayramdır.
devamını gör...
tüm balkabaklarını alıp insta da fotoğraf paylaşmak için dekor konsept yapmış vicdansızlar. halloween de oyacak kabak bulamamızın katili sizsiniz. bu sene de azizleri, iyi birer inanan olan tüm ölüleri hatırlayıp, kutsayamayacağız. esefle kınıyoruz.
devamını gör...
batı kültüründe kutlanan tüm bayramlar gibi bu da pagan kökenlidir. bilinen en eski haliyle keltlerin kutladığı bir bayram olup kuzey amerikaya göçen irlandalı ve iskoçların torunları tarafından değişerek şimdiki halini almıştır. erken dönem türklerde buna benzer, hasat bayramı ya da toprağın uykuya yattığı gece olarak önemsenen ve ruhlarla doğayı rahatsız etmemenin gözetildiği bir güz bayramı vardı. pagan kökenli olan nevruzun tam tersi gibi düşünebiliriz.
devamını gör...
o degilde cadı şapkası ,siyah pelerin,süpürge acayip havalı durmuyor mu? o burun olmuyacak tabi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"cadılar bayramı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.