1.
pandemi ile yatırımcı sayısı 3 katına çıkmış, türk borsasıdır.

nacizhane; son zamanlarda dayıoğlundan gelen tavsiyelerle pek çok spek hisseler coşsa da vadeli hesaplarda para tutmak yerine çok fazla tercih edilmeye başlamıştır.
devamını gör...
yarın ve devam eden birkaç gün büyük olayların yaşanacağını düşündüğüm yatırım platformudur. covid salgını başında taban seviyesine gelen boraaya girmeyerek büyük bir hata yaptım. mutasyon virüsle aynı durum tekrarlanırsa bu sefer fırsatı kaçırmamak gerekir. adettendir y. t. d.
devamını gör...
genç yaşımda keşfettiğim için kendimi çok şanslı hissettiğim yatırım yeri. umarım bir 10 yıl sonra bu kafa entrye baktığımda gerçekten de öyleymiş derim. hadi bakalım buraya not düşelim. 10 yıl sonra borsa istanbul sayesinde güzel paralar kazanıcam. 10 yıl sonra editleriz artık.:)
devamını gör...
kaşıkla verdiğini kepçeyle yutan yatırım yeri merkezi. burada balina diye kendini nitelendiren milyon liralarla oynayan babayiğitleri bile ütmüştür garip sistem, küçük yatırımcının buradan değil güzel paralar kazanması kaybetmemesi bile takdir edilecek bir başarıdır.
türkiye ekonomisi gibi kırılgan bir ekonomiye yatırım yapmanın ve ekonomiye güvenin az olmasının sonuçlarıdır. ha dersin ben bir x hissesi alayım 10 yıl dursun ama ky bu mantıkla yatırım yapmaz.
illa portföyüne girip o nakitne bakıp zararda kes yapıp yükselince alıp hop şelaleye kapılır.
adettendir yatırım tavsiyesi değildir,
devamını gör...
borsamızda kasım ayından beri süren bankacılık hisseleriyle başlayan ralliyi tetiklemek için 5 milyar dolares yeterli olmuştur. hem dolar kurundaki büyük yükseliş hem de mart ayındaki covid 19 satışları şirketlerimizi çok ucuz hale getirmiştir. ama ama ama ülkemizin başkanlık yönetimi ve başımızdaki uzun adam sebebiyle yabancı yatırımcı gelmek istemiyor.
bist30 hisselerinden biri olan tkfen al-sat tahtası oldu. bazı yazarlar da gelmiş burda 10 sene paranı tut diyor. amacınız temettü emekliliği ise tabi ki tut ama 100bin lirayla aldığın hissenin yılda 2 kez temettüsü en fazla 20 bin olur kaba hesapla. paranı 32 gün mevduata koysan hem aylık kazancın olur hem de daha karlısın.

türkiye istanbul borsası tokatlanıyor. cem okullu, borsa tatlıcısı ali gürsu gibi tipler çakıyorlar hisseyi. koskoca norveç varlık fonu bile halka arza katılıp kısa vadeli işlem yapıyor istanbul borsasında. azıcık okuyan araştıran insan istanbul borsasında 10 yıllık vadeyle işlem yapılmayacağını bilir.

para kazanmak istiyorsanız finnet sitesinden yabancıların önceki ay ne topladığına bakın. ucuz kalan hisselere bakın ve bilanço okumayı öğrenin. ben bunlarla uğraşamam diyorsanız yatırım fonlarını öğrenin. buradan okan yorgancı'nın kaliteli içeriklerine erişebilirsiniz.

bedava peynir fare kapanında olur.
devamını gör...
eski ismi istanbul menkul kıymetler borsası olan borsa.
devamını gör...
türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin hisselerinin alım satımının yapıldığı, %10’luk payının katarlıların elinde olduğu ama hangi %10 olduğu bilinmeyen borsamız.
devamını gör...
uzun vadede kesinlikle güvenmediğim borsa. yabancı yatırımcı geliyor voleyi vuruyor gidiyor. olan bizim küçük yatırımcıya oluyor.

uzun vadeli düşünen arkadaşların amerikan borsalarına bakmasını tavsiye ederim. hem merkez bankasının bağımsız olmaması, avrupa ülkeleriyle yaşadığımız atarlı giderli kavgalar, amerika'nın uygulayacağı yaptırımlar falan derken hem dolar bazında parayı vurursunuz hem de iyi bir teknoloji şirketine 3-5 yıllık yatırım ile paranızı 4-5'e katlarsınız.

adettendir yatırım tavsiyesi değildir.
devamını gör...
yabancı yatırımcının istediği gibi at koşturduğu yatırım aracı.

sıcak para uğruna borsa istanbul yabancının oyuncağı konumunda. pandemi bahanesiyle borsa istanbul'dan büyük çıkış yapan yabancı ile borsa istanbul, tarihinde görmediği bir şekle bürünmüş durumda. öz sermayesi erimiş hisseler zirve üstüne zirve yapmıştır.

borsanın lokomotifi olan bankacılık endeksi bist 100 rekor üstüne rekor kırarken pandemi öncesi değerine yaklaşmadı bile. bist 30 endeksindeki kağıtlar sırayla belirli sermaye grupları tarafından zirveye götürülüyor. uzun yıllar borsa ile meşgul olmuş yatırımcılar yeni düzende kaybetmiş, yeni katılan acemi yatırımcılar farkında olmadan kazanarak bistin katılımcı sayısının rekor kırmasını sağlamıştır. bugün yolda, bakkalda, berberde... insanlar borsa konuşur olmuş kendilerini ehil statüsüne sokmuşlardır çünkü onlar şişmiş kağıtlarda kazanan ve asla kaybetmeyen über yatırımcılardır.

tedbirsizlik, aşırı özgüvenin ve bilinçsizliğin sonu hep hüsrandır.

bu cümleler borsaya yatırım yapan bir yazara ait olup kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.
devamını gör...
(bkz: bist)
devamını gör...
dünyadan bağımsız ve öngörülemez hareketleriyle , politik krizlerin altında ezilen , yatırımcılar arasında " bist bet " ismini almış - arkadaşlar siz hiç üzülmeyin , bist ne yapar ne eder bir yolunu bulur bizi yolar gönderir dediğim borsa .

( benim lafımla yatırım yapan , pozizyon alan ağır sığırdır )
devamını gör...
"1 mart 2021" tarihinden itibaren açılış seansının son 5 dakikasında emir iptali, kötüleştirme ve miktar azaltımı yapılamayacağına dair açıklama gelmiş. küçük yatırımcıyı korumak için şaşırtıcı bir hamle olduğunu düşünüyorum.

tam metin için duyuru.
devamını gör...
borsa istanbul'u yönetenler adam olsalardı, emir iptalini, kötüleştirmeyi ve miktar azaltımını tamamen kaldırırlardı.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"borsa istanbul" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.