bernard black'in adeta bir huysuz şirin olduğu başyapıt.
belli aralıklarla tekrar izlediğim nadir dizilerden biridir ayrıca, kendini özletir.
devamını gör...
bernard black karakteri müthiş. ingiliz komedisine bayılıyorum. bu dizi ile aynı dönemde çıkmış olan spaced ile beraber izleyin. bazı bölümlerde oyuncular bu iki diziye karşılıklı konuk oluyorlar.
devamını gör...
birinci bölümünden itibaren bağımlılık yapan dizi. bernard ve yehova şahitleri
devamını gör...
bir tom waits parodisi olarak da okunabilecek dizi. 3 dostun bir kitabevi çevresinde yaşadığı maceraları konu alır. kardinale kaçak şarap yapmaktan, dolandırıcı vergicilere kadar her şeyi eleştirir, kafaları ise asla yerinde değildir. başrol aynı zamanda senaristtir, kendisi çok da sağlam bir new yorker yazarıdır, ama adını unuttum.
devamını gör...
başlığı açılmış mı diye baktığım dizidir. çok küçük beklentilerle izlemeye başlamıştım fakat daha önce hiçbir dizi beni güldürememişken bu dizi bana gerçekten komik ve başarılı geldi. başrol oyuncusunun oyunculuğu o kadar başarılıydı ki keşke devam etseydi ben de bu güzel diziden mahrum kalmasaydım.
devamını gör...
kral ingiliz dizisidir. buna benzer dizi için (bkz: how not to live your life)
devamını gör...
graham linehan tarafından yaratılan müthiş bir sit-com. bunun frankenstein göndermeli bir bölümü vardı, gülmekten kramp girmişti karnıma.
devamını gör...
ne izlesem diye düşünürken tesadüfen bulduğum, çok beğendiğim, maalesef sezon ve bölüm sayısının az olmasından üzüntü duyduğum dizidir.
devamını gör...
defalarca izlediğim dizilerden biridir. dükkana * güvenlik sistemi yaptırdıkları bölümü belirli aralıklarla izlerim. * çoğu zaman olaylar planlandığı gibi gitmez.
devamını gör...
kimseye sevdiremediğim dizidir
devamını gör...
az kişi bilir az kişi hakkını vererek izler. efsanedir.
devamını gör...
2000-04 arası yayınlanan ve aynı zamanda başrolünde de oynayan ve bernard black karakterini canlandıran dylan moran tarafından yaratılan ıngiliz sitcom yapımı. eğer yanlış hatırlamıyorsam ingiltere'de gelmiş geçmiş en komik sitcom seçilmişti. toplamda 3 sezon ve 18 bölüm sürmekle beraber, bölümler de 20 küsür dakika gibi kısa sürer. her şeyiyle tadında bırakılmıştır yani. arada çerezlik olarak açıp izlemek güzel olur.

kabaca anlatmak gerekirse, bernard black küçük bir kitapçı dükkanı sahibidir ve orayı aynı zamanda evi olarak da kullanır. ama şöyle bir şey var ki, bernard müşteri denen şeyden nefret eder. onları kovalar, "dükkanımdan defolun şerefsizler" bile der. müşterilerine, aldıkları kitapların sonunu bile söylediği olur. hatta ve hatta dükkan kapısında dükkanın açık veya kapalı olduğunu gösteren tabelada her iki tarafta da kapalı yazar. hiçbir şeyi umursamaz ve tüm gün şarap ve sigara içip kitap okur. bernard böyle biri.

bernard'ın dükkanının yanında ise incik boncuk ve hediyelik eşya satan fran vardır. bernard ile sıkı dostturlar ve fran da biraz çatlak biridir.

ve tabi manny... bernard'ın yanında çalışan ve bernard ile fran'a göre akıllı diyebileceğim birisi.

dizideki ana karakterler bunlar. üçü beraber diziyi alıp götürür ve kahkahalar attırırlar. cok kısa sürüp tadını insanın damağında bırakmış olmaları da sanırım en doğrusu. çünkü uzun sürse bu kadar sevilmezdi çoğu kişi tarafından. zaten gerek bölüm süresi ve sayısı olarak kısa süren diziler her daim iz bırakır insanda. bu da bunlardan biri benim için.

son olarak dizinin jenerik müziğinin de ayrı güzel olduğunu belirtip bu entryi de dizi gibi tadında bırakalım
devamını gör...
4 yıl önceki karanlık depresyonumu two and a half man sayesinde yenmiştim.
şimdi çok daha iyi ve kaliteli bir anti depresan bulduğum için şanslı hissediyorum kendimi. haftalar sonra tekrar bir şeylere gülmeme yol açan sitcomdur. mutlaka izlemenizi öneririm.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"black books" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.