her iki cinse de ilgi duyma durumu. bir psikolog der ki aslında her insan biseksüeldir, yaşam tarzları ve kültürel yönlendirmeler sadece bir cinse ilgi duyduğunuzu düşündürür. gerçekten böyle midir bilmiyorum, ama biseksüelliğin biraz da uçlarda yaşamayla ilgisi vardır sanırsam.
devamını gör...
yazarın bahsettiği psikolog sigmund freud'dur. katıldığım bir durum olmakla beraber her insan özgürdür mottosuna gayet uyar.
devamını gör...
(bkz: biseksüelim biseksüelim ki sormayın)
yapmasam olmazdı sözlük, vurmayın..
devamını gör...
angelina jolie açıklaması. bir zamanlar bu tip çıkışlar ses getirirdi. şimdilerde, cem yılmaz diyor ya hani marjinal bizdik.

bu da bonus : angelina jolie nin çok konuşulan filmi.

devamını gör...
içerisinde bulunduğu lgbti'ye ihanet ediyormuş gibi duran yönelim.

lgbti: ikili sistem yoktur.
biseksüel: bi. seksüel.
devamını gör...
kadın olanları için de ayrıca zor durumlar ve yaftalar söz konusudur.

biseksuellik lgbt+'nin en icinden bir yönelimken bile bu oluşumun l'si (leziyen) ve g'si (gay) b'yi (biseksuel) surekli dışlama modunda ya da dışlamaya hazır durumdadır. lezbiyen bir kadın biseksuel bir kadınla olmak istemez, en azından olmamaya özen gösterir cünku onun icin biseksuel bir kadın en nihayetinde bir erkege kapılıp dişi olan sevgilisini o erkek icin terk edecektir. (bu algı gercekten yaygın ve bir biseksuel olarak bu paranoyanın kadinlarla olan iliskilerimi mahvettigini rahatlikla soyleyebilirim)... ote yandan erkeklerde de her konustugumuz kadınla aramizda bir seyler gelisebilir paranoyası oluşuyor. (ornegin eski erkek arkadasimin tanıştırdığı bir hatun vardı ve ben bu hatunla o gun saatlerce muhabbet etmistim, gecenin sonunda erkek arkadasimin garip davranislarinin sebebinin bu hatunun lezbiyen olmasindan kaynaklandigini ertesi gun buyuk bir kavgayla ogrendim. oysa ki ben kadinla cinsel yonelimini bilmeksizin sadece muhabbet etmistim. kisacasi erkeklerde de kadini kadina kaptirma korkusu mevcut. cunku rakibinin bir kadin olmasi alisilagelmedik bir durum)

her iki cinsi de cinsiyetsizmiscesine sevebilen, sevisebilen, yakinlasabilen insanlardir biseksueller. birlikte olduklari ya da olacaklari insanlari cinsiyetin verdigi kalıplarla ve yargılarla degerlendirmek yerine "insan" bazında degerlendirir ona gore alirlar hayatlarına. en azından ben böyleyim ve pek cok biseksuelin de bu kafayla yaşadıgını biliyorum.

lgbt icin mucadele veriyoruz lakin lgbt icinde de en cok dışlananlar olarak yer ediniyoruz. bizi sevin lan biz cinsiyet yargılarını yok etmis insanlarız.
devamını gör...
ya herro ya merro demeyen hem herro hem merro diyen asil duygularin insani.
devamını gör...
biseksüel, duygusal ve cinsel anlamda her iki cinse de ilgi duyan kişidir. panseksüelle arasındaki farkı non-binary, trans gibi ikili sistem dışında kalan cinsiyet kimliklerine ilgi duymayışlarıdır. genelde kadınla birlikte olsa erkeği, erkekle birlikte olsa kadını özler bunlar açgözlü şeklinde önyargıya maruz kalırlar. böyle olanları olsa da birlikte olduğu kişiye sadık olan diğer tüm bireyleri kafasında silen insanlar da vardır. bir de gençliğinde iki cinsle de birliktelik yaşayıp orta yasa gelince karşı cinsten biriyle evlenip çocuk yapanları da görülür. bir de bu ara özellikle batıda genç kadınların hetero olup biseksüelim demeleri moda olmuştur. kısaca kişiye göre muamele edilmelidir, birbirinden çok farklı anlayışta olanları vardır.
devamını gör...
(bkz: yaratılanı severim yaratandan ötürü)
devamını gör...
cinsel yönelim olarak hem hemcinsine hem de karşı cinse ilgi duyabilen kişiler için kullanılan terim.
devamını gör...
yediği önünde yemediği arkasında.
devamını gör...
her iki cinse de cinsel çekim hisseden bir birey olup sadece kadınlara veya sadece erkeklere karşı duygusal bir çekicilik de söz konusu olabilir. kısaca birey biseksüel olup heteroromantik olabilir. yani iki cinsiyete de ilgi duymak tam tanımı olmasa da yanlış değildir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"biseksüel" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.