eski ve halk arasında bilinen ismi afyon olan ilimizdir. (bkz: afyon)

ismi 2005 senesinde afyonkarahisar olarak değiştirilmiştir.

plaka kodu 03'tür.
devamını gör...
her mevsimde otobüs garının 0 dereceden düşük olduğu yer.
devamını gör...
kaymaklı lokumu efsane.
devamını gör...
üniversitesinin hukuk fakültesi adı duyulmamakla birlikte oldukça başarılıdır. diğer bölümler arasından kolayca sıyrılabilecek potansiyele sahiptir. yök'ün adli hakimlik savcılık sınavlarında kayda değer başarılar elde etmiş, küçük samimi bir ortama sahiptir.
devamını gör...
vallahi demeyi seven insanların memleketi ,haşkeş cenneti... soğuğu özlenen ege şehrimiz( birçok insan iç anadolu bölgemizde sanıyor.).
devamını gör...
sodasını sevmediğim yer.
devamını gör...
afyonkarahisar deyince aklıma cumhuriyet sucukları geliyor. her otobüs illaki mola verir orada, bütün yolcular sıraya girer sucuk dönerin önünde.
devamını gör...
yolların kesişim yerinde olmasından mütevellit hemen her otobüs burada mola verir. haşhaş, patates, şeker pancarı başlıca tarım ürünleri olmasına rağmen hayvancılık gelişmemiştir. meşhur olan kaymağı mandadan yapılmıyor artık.

bir de - 32 dereceyi gören bir il coğrafi olarak nasıl ege bölgesinde olabiliyor biri bana izah etsin.
devamını gör...
üniversite hayatımın geçtiği şehir. ilk yılımı şehre alışmaya çalışırken ağlayarak geçirdim. aktivite namına hiçbir şey yoktu çünkü. sokakta el arabasında ekmek satıldığını gördü bu gözler. sonra okula alıştım biraz çevre edindim ve her fırsatta ailemin yanına gittim de çok yüz göz olmadık kendisiyle. ama şimdi içimde bir özlem olmuyor değil; yeşil yolda amaçsızca yürümek, şömine'de lahmacun yemek, özdilekte, afiumda boş boş dolanmak, çengelde tabu oynamak, canlı müzikleri hiç kaçırmamak vs. güzel günlerdi.
özlendi.
devamını gör...
ankara'da -23 santigrat dereceleri görüp artık normal karşılamaya başlayan bünyeme soğuğun ne demek olduğunu gösteren dinlenme tesislerine ve otogara sahip şehrimiz. otogarında sucuk döner yapılır, gerekli bir şey midir tartışılır ama fena değildi.
devamını gör...
13 yıldan sonra çarşamba günü ayrılacağım şehir. adettir;

afyon bir liman olsun ben de bir gemi,
eğer bir daha gelirsem sevsinler beni.
devamını gör...
senelerdir insanımızın rpg oyunlarında a şehrinden b şehrine giderken yol üstünde kilit noktada bulunan, potion mana food takviyelerinin yapıldığı town muamelesi yaptığı ilimiz. sucuğu kaymağı ve vişnesi çok iyi olur. bir de bunların sarı bir lokumları vardır arası kaymaklı. insanı güzel boostlayan bir snack.

haydi biraz da gereksiz bilgi... günümüzde yoktur lakin 50'li ve 60'lı yıllarda afyon sokaklarında oyun oynayan çocuklar, birbirleri ile kavga ettikleri zaman birbirlerine ''yunan dölü'' diye laf atarlarmış. şimdi nasıldır tabi bilemem...
devamını gör...
bugün geçerken uğradığım . anlam veremediğim çorak alanlarda bulunan otelleri ile hakikaten gelişmekte olan ve bu duruma beni acayip sevindiren ilimiz. (ankara'lı olduğum için otelde az yeşillik de olsun isterim yani insan iki ağaç nem eker canım aaa) şimdi aklıma geldi de geçerken bi lokum almadık ya la .
devamını gör...
dünyanın en lezzetli sucuk ve pastırmalarının yapıldığı ve çok güzel termal otellerin bulunduğu ilimiz.
devamını gör...
15. (tematik)
türkiye istatistik kurumu (tüik) verilerine göre nüfusu 736 912 kişi olan şehirdir.
devamını gör...
ablam orada okurken tatillerde geldiği zaman lokum getirirdi. ilk başta çikolatalıları severdim ancak birkaç sene içinde süt kaymaklı denen lokumu favorim oldu. kısacası lokumları yumuş yumuş ve harikadır.
devamını gör...
eskişehirle beraber bana seyahat molasında uykulu bir haldeyken insanin içine işleyen o dinlenme tesisi soğuğunu hatırlatan bir diğer şehir.
bir de sucuğu güzeldir ama büyük markalardan ziyade bilindik yerel kasaplardan alınmalı zira çok daha lezzetli oluyor.
devamını gör...
dilencilerin "allah rızası için çocuklarıma bir sucuk parası" diye dilendiği şehir. gözümle gördüm. valla billa.
devamını gör...
dünya üzerindeki en soğuk dinlenme tesislerine sahip ilimizdir.
devamını gör...
ilk gittiğim yıl aptala bağlayıp her yerde 03 plaka var nerenin acaba diye sorguladığım şehir. özledim ayrıca.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"afyonkarahisar" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.