evlenmeyi hemen düşünmeyin eğitime önem verin gezebildiğiniz kadar gezin.
devamını gör...
ohoo ben 19 yaşında neredeydim ne yapıyordum hatırlayamadım bile.
üniversitede çok istediğiniz bölümü okuyun. kazanamadıysanız hiçbir şey okumayın. sırf okumak için okumayın yıllarınıza yazık, hayata atılın .
devamını gör...
buralardan tavsiye almayın.
devamını gör...
ben hayata, kendime, insanlara dair bugün bildiğim çoğu şeyi 19 yaşımda öğrendim. her insan geri dönüp baktığında bunu 19 yaşı için diyebilir mi, bilmiyorum, aslında yaş pek önemli değil. yine de benden bir tavsiye beklense sanırım şunu derdim: öğreneceğin pek çok şeyi acı ya da üzücü olaylar sonrasında elde ediyor olman, bir şeyler öğrenmek için illa acı ya da üzücü şeyler yaşamanın gerektiği anlamına gelmiyor. canını yakarak deneyim edinme veya bu amaç için canının yanmasını göze alma huyunu bir kenara bırak; ve sana kötü hissettiren, yanlış gelen bağlamlardan ve insanlardan kaçın. senin ve hayatın için doğruluğuyla sana birçok şey katacak insanlara hayatında yer aç. doğru insanlar da tek başına seni düzlüğe çıkaramayacak, ama artık daha anlamlı, daha güzel manzaralı bir yokuşun olacak.
devamını gör...
herhangi bir şey için geç kaldım hissine kapılacağınız anlar gelebilir, insanlarla hayatınızı kıyaslamayın ve kendi yolculuğunuza odaklanın.
devamını gör...
yaşınızın kıymetini bilin demek istediğim başlık. gerçi ben de bu yaştan çok büyük sayılmam fakat insana psikolojikmen yaşlı gibi hissettiriyor onlu yaşların sonlanması.
devamını gör...
ileride üzülmeyeceğiniz şeylere şu an üzülüyorsunuz. üzülmenin bile keyfini çıkarın hayatınızın değerini bilin . empati kurmayı öğrenin okuyun geliştirin kendinizi belgesel seyredin içki için eğlenin sevişin insanlar tanıyın demek istediğim başlıktır.
devamını gör...
bana verilen tavsiyelere uyumadım açıkçası gözümde bir önem arz etmedi aynı şekilde şu an size de bir şey ifade etmeyecek tavsiyeler. bu yüzden tavsiye vermek manasız. tecrübe edeceksiniz yakında.
devamını gör...
19 yaş bir geçiş dönemidir, resmi olarak yetişkin sayıldığın yaştan 1 yaş büyüksündür ama bir 20 de olmamışsındır, yolun ortasında yaya geçidinde yanan kırmızı ışıktır. insanın bir günden bir güne hayata bakışı değişebilir, o yaşta hayatının gidişatını değiştiren ani kararlar verebilir. velhasıl kelam dikkat etmek lazımdır.
devamını gör...
10.
her şeyi tecrübe edip zaman kaybetmenize gerek yok. tavsiyelere, öğütlere kulak verin. yine yapın yapacağınızı isterseniz ama kulağınızın kenarında dursun onlar. 'sen ne bilirsin yeeaa yapraam' demeyin, biliyoruz işte.
devamını gör...
11.
üniversiteyi sadece okumayın, yaşayın.
devamını gör...
12.
ruhunuzu incitmemek kaydıyla her şeyi yaşayın.
devamını gör...
13.
19 yaşındakilere hediyem olsun bu şarkı..
!! geçersiz url !!
devamını gör...
14.
tavsiye versek bile herkes kendi kafasına göre yaşayacak bunu hepimiz bilmiyor muyuz? hangimiz anlatılan tavsiyeler karşısında uygulamaya geçebildik. "haa evet bu böyleyse bunu böyle yaparım." demekten öteye geçemedik hiçbir zaman. hayatı tavsiyelere göre yaşasaydık ilk insandan sonrasının yaşamı hep mükemmel olurdu. hayat yaşadığımız çıkmazlarda nasıl direndiğimizdir zannımca.
insan olun, hayvanları sevin, ağlayın, dibe batın ama kendiniz kalın.
devamını gör...
15.
okuyun, gezin***, konsere gidin, çok çalışmadan sınava girin, bir de çok çalışarak sınava girin ki aradaki farkı anlayın, farklı görüşlere saygı duymayı öğrenin, karikatürleri takip edin, kendinize özel bir mizah anlayışı edinin, ailenizi sevin, yardım edin, çıkarsız ilişkiler kurmayı öğrenin, kendinizi sadece kendinizle kıyaslayın, hislerinize güvenin, bazen sağır olun ki etraftaki çöpleri duymayın, sevmekten korkmayın ama tekrar hata yapmaktan korkun, kırmayın.... vb gibi uzayıp gidecek bir liste verilebilinir. ama önce kendinizi tanıyın, devamı gelecektir.
... ne güzel şeysin sen hep yaşın 19...
devamını gör...
16.
yas takintin olmasin.insanlar bunu cok sever.dünya genc nüfüsü cok sever.
kendini hisettigin yasin olsun her zaman.
büyük olasilikla dünyayi desitirebilecegin gerceyine abanma istegi icerisinde olacaksin,
kendin gibi sandigin herkeze gözün kapali güvenmek hosuna gidebilir ama hata olarak geridönüsü olabilir,
asik olmaktan korkma,hayallerini anlatirsan birilerine ( yapamazsin,ne alakasi var, daha mantikli bir sey bulamadin mi) tarzi seylerle dalga gecerlerse bile,
hayallerine inanmaya devam et, cünkü hayellerin seni sen yapan en degerli zeminin.
ve sen inandigin sürece gercek olma ihtimalli var.kendine yatirim yap. oku,arastir.büyümekte gec kalmak kötü bir sey degil birde.
paraya cok deger verme, sonra anliycaksin ki aslinda zaman para kadar degerli tek seymis.
basina ne gelirse gelsin, aynada kendi gözlerinin icine bakabilecek kadar kendini sevmekten asla vazgecme.
kendini sev, cok sev!asil büyük basari kendini bilmek ve kendin olabilmek.
düsmaninin can dostunla nasil yer degistirdigini görürsen sasirma.insanlara 2. bir sansi vermerkten korkma.
ha birde telefonnumaranla watsappnumaran ayni olmasin.
yolda yürürken tanimadigin insanlara gülümsemeyi dene , 20 yaslarin sonunda yine denersen aynisi olmaya bilir.
kabugunu kirmak icin insanlari harcama olur mu?
empati yetenegin herzaman seni bir adim ilerde olmani saglayacak,özellikle zor zamanlarda.
insanlara kizma, kizincada degismiyorlar.sen degisirsen sana karsi tavirlari degisiyor cünkü.

insanlarin disgörünüsüne ,dini inanclarina,yasadiklari yerlere,ülkelere aldanma. ancak sana izin verdikleri kadariyla gercek varliklarina ulasabilcegini aklinda bulundur cünkü; yanlis alginla cok güvenmis, cok sevmis,cok kirilmis olabilirsin.ve kendini korumaya geckalmis olma.

ha birde, köküne kadar dolu dolu anini yasa, cünkü yas aldikca dünyada kalmanin heyecani gidiyor :)
devamını gör...
17.
19 ne be.

36 yaşında olanlara tavsiyeniz var mı, bu daha mühim.
devamını gör...
18.
hayatini sekillendirmede gelecek bes seneye dikkat et.bundan sonraki hayatina bu bes sene ciddi manada yön verecek...
devamını gör...
30 yaşına gelmiş biri olarak tavsiyem o güzel yıllarınızı çok iyi değerlendirin.kendinize sıkmadan güzel birikim yapmaya çalışın.erkenden evlenmeyin mevcut işinizde kendinizi geliştirin ve vucudunuzuda.30 lu yaşlar artık birşeylerden bıkmanın eşiği gibi oluyor o yaşları değerlendirmek şart..
devamını gör...
speaking and listening çalışın.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"19 yaşındakilere tavsiyeler" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.