iyi parti istanbul milletvekili ve gazi üniversitesi kamu yönetimi bölümü eski öğretim görevlisi olan prof. dr. ümit özdağ'ın partisinden ihracının ankara 1'nci asliye hukuk mahkemesi kararıyla iptal edilmesi üzerine tbmm'de gerçekleştirdiği 20 dk.lık basın açıklamasıdır. ihraç süreciyle ilgili disiplindeki usulsüzlüklerden, partideki adam kayırmacılıktan, aldığı tehditlerden çalışma arkadaşlarına sitemlerinden ve yola partisi iyi parti'den devam edeceğinden söz ettiği açıklamaları aşağıdaki linkten izlenebilir.

www.facebook.com/profesorum...
devamını gör...
istenmediği yerde bulunan birinin konuşmaları. lüzumsuz işler.
devamını gör...
neden ümit özdağ ve yaptığı açıklamalar gündemde tutulmaya çalışılıyor, oysa eleştirilecek olan yöneticiler değil midir ? sebep belli bir algı çalışması, gündemi değiştirmek çabası. çabalama boşuna.
devamını gör...
birileri tarafından kendisine biçilen “kutsal” rolü gayet iyi oynamaktadır.
devamını gör...
adamı parti içi canlı bomba olsun diye hızlı bir makeme kararıyla ihracının iptaline karar vermişler adam adaletimiz ne güzel işliyor diyor. partiyi itin şeyine soktun affedersin. takıl o mhp den ihraç edilen ordu milletvekiliyle. yeni bir hayata yelken açın düş abi iyi parti' nin yakasından.
devamını gör...
nefes almadan iyi parti'ye saldırdığı açıklamalardır. aynen tayyip'in yaptığı gibi.

ne kadar ilginç değil mi ?????.
devamını gör...
tamam belki suriyeliler konusu dışında hükümeti kendi partisini eleştirdiği kadar eleştirmedi. belki haksız olduğu konular var. ama lütfen bana şunu söyleyin:

ziraat mühendisliğinden mezun olduktan sonra eşi benzeri görülmemiş şekilde uluslararası şirkete ceo olabilmiş, enver altaylı gibi tescilli bir ajanın yeğeni olan, dayım bana her seferinde destek oldu diye ted konferansında itirafta bulunan, kazakistan'da fetönün kurduğu dernekte yönetim kurulu başkanlığı yapmış, tüm ailesi ve geçmişi şaibeli bir adam buğra kavuncu.

bakın ithamda bulunmuyorum, fetöcü müdür yoksa bunlar tesadüf müdür bilemem. ama akp senin açığını kollamak için hazırda bekliyor. binlerce adam arasından buğra kavuncu neden istanbul il başkanı yapılmış? bu adamın siyasi kariyeri sıfır, tanınırlığı sıfır, oy potansiyeli sıfır, bu adam için neden ümit özdağ'dan vazgeçilebiliyor. şu buğra kavuncu'daki kerameti bilen varsa beni de aydınlatsın lütfen.
devamını gör...
(bkz: pir sultan abdal)'ın dediği gibi, "ille dostun bir tek gülü yaralar beni"

(bkz: ne yapmak nereye varmak istemektedir) belli değil.
devamını gör...
ümit özdağ üzerinden yapılan algıların tamamı yanlış bilgilere dayanıyor.

mahkeme partiye geri dönmesini onaylamamış ihrac yönteminin usulünün hukuki olmadığına karar vermiştir. yani ümit özdağ o veya bu şekilde iyi parti'den ihrac edilecek.

diğer bir husus ümit özdağ gibi siyasi ömrünün tamamını akp'ye muhalefet ile geçirmiş bir türk milliyetçisini yandaş olarak itham etmek ve akıl sağlığını sorgulamaktır ki bu bilindik bir fetö taktiğidir, kendisi de bu konuyu defaaten dile getirmiştir.

aynı zamanda partiden koparılmaya çalışılan sadece ümit özdağ değil, aytun çıray, yavuz temizer, ismail koncuk gibi kurucu kadronun içinde yer alan ve atatürkçü kimlikleri ön planda olan siyasi profillerdir.

bununla beraber ümit hoca'nın yüksek perdeden itiraz ettiği kişilerin siyasi hikâyeleri ve geçmişleri analiz edilirse özdağ'ın kesinlikle haklı olduğu görülecektir.

ümit özdağ'ın siyaseten yalnız bırakılmasının yegane sebebi, küreselciler, kürtçüler ve siyasal islamcılar tarafından türk siyasetinin dizayn edilmesidir.
devamını gör...
siyaseten ne olduğu ayrı bir mesele ama koskoca iyi parti usule uygun bir başvuru yapıp adamı partiden atmayı başaramadı. sayın özdağ da bunu diyor. siyasi partiler kanununa göre kesin ihraç talebine itiraz 30 gün içinde sonuçlanmalıdır diyor ve mahkeme 28 günde karar verdi diyor. hakaret davası bu kadar erken sonuca ulaşmadı diyerek de hukukun özel olarak işletildiği imasını yapılıyor diyor.

bence sayın özdağ haklıdır haksızdır onu bilemem ama iyi parti olarak kötü bir sınav verdiler.
devamını gör...
anket araştırmalarında iyi parti ve millet ittifakı'nın yükselmesinden rahatsız olan rakip ittifakın, kendinden olan elemanlarıyla suyu bulandırma projesi de denilebilir.
devamını gör...
muharrem ince'nin iyi parti versiyonu. bilgisine, kariyerine, geçmişine bir şey diyebilecek yetkinlikte değilim. ancak hemen hemen hiç bir tutumunu tasvip etmediği, önüne gelen her mikrofonda yerin dibine soktuğu bir partide kalarak neyin mücadelesini verecek, gerçekten anlamak güç. kursun kendi partisini, el mi yaman bey mi yaman görelim.
devamını gör...
boş beleş bir truva atı.birde buna iyi güzel adam diyenler vardı hey allahım ya.
devamını gör...
ümit özdağ gibi, muharrem ince gibi adamlar, öyle görünseler de, hiç bir zaman ' dava insanı ' olamamış, bireysel kişilikleri üzerine siyaset yapma uğraşında olan kişiler.

bunlardan bir ülkeye hiç bir fayda gelmez.

kendi kişisel davasını güden siyasetçinin içi boş açıklamaları.
devamını gör...
adı iyi sanı iyi olmayan bir parti demek istemiştir. ve bu oluşu bu beyefendinin kurduğunu da unutmamak gerekir. saygı duyuyorum ama desteklememekteyim.
devamını gör...
bu tip adamların çoğalması yakın zamanda seçim yapılacağının en önemli belirtisidir.
devamını gör...
rahatsız oluyorsan basacaksın istifayı. hem eleştirip hem de eleştirdiğin partide kalmak ne kadar doğru? siyasileri anlamak gerçekten çok zor. sanki hep tribüne oynuyorlar gibi.
devamını gör...
kullanışlı aptallar vardı bir dönem. onu hatırlattı bana başlık nedense. acaba yandaş kanallar beni niye paylaşmıyor diye hiç mi sormaz insan.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"14 ocak 2021 ümit özdağ açıklamaları" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.