türkiye'de kitlesel aşılamanın bugün resmen başlaması.

81 ilin halk sağlığı depolarına teslim edilen aşılarla ilk etapta sağlıkçılar ve 65 yaş üstü kişiler aşılanacakmış. ikinci olarak polis, asker, öğretmen gibi kamu görevlileri aşılamaya tabi tutulacak. sonra daha az risk içeren gruplarla aşılama devam edecek.

kaynak: bundle.app/I7HILMV8
devamını gör...
17 yıllık tahta sandalyemden okurken bile heyecanlanmadığım haber.
devamını gör...
artık şu korona belası bir an önce hayatımızdan çıksın. sürü bağışıklığı kazanmak için belirli bir oran gerekiyor gerçi ve şuan ki aşının niteliği ve miktarı yeterli gözükmüyor.
devamını gör...
anlık aşılanan insan sayılarını takip edebileceğiniz link.
devamını gör...
bu sabah aşımı oldum, her şey yolunda sözlük.
devamını gör...
bakalım bu konuda nasıl fiyaskolar çıkacak. oynat bakalım
devamını gör...
an itibarı ile aşı karşıtları;
devamını gör...
aşı karşıtı kesinlikle değilim kimseye olun yada olmayın da diyemem ve yadırgayamam...
çünkü tıp benim alanım değil.
kendi kişisel görüşüm ise sonuna kadar olmamak.
bunun sebebi ise aşı ve ilaç tarihinde yaşananlar.
belki de işe yarar belki de yaramaz belki 1 ay belki 1 sene yan etki gösterir göstermez bu bilinmez.
ancak sizde yan etki göstermemesi doğacak çocuklarınız da da görünmeyeceği anlamına gelmez.
1800'lü yıllar ve 1900'lerin başında birçok ilaç ve aşı yüzünden engelli, veyahut anne karnında gelişimi sağlanamayan binlerce çocuk meydana geldi.
peki sorumluları ne yaptı? 50 yıl sonra çıkıp özür diledi.
yaptırmak isteyen yaptırsın ancak ben bu denli hızlı piyasaya giren bu denli satışı ve onayı hızlandırılmış bir aşıyı mecbur kalmadıkça yaptırmam.
şükür ki bir yıldır covid olmadım dikkatim sayesinde.
maskeyi çene altında tutan, insanların dibine dibine giren davarlar olsun.
bir yıldır birçok şeyden taviz vererek kendimi izole etmiş birisi olarak sonuna kadar aşı olmamayı tercih etmek hakkım diye düşünüyorum...
devamını gör...
bugün sinovac markalı aşıların gelmesiyle başlayan hadisedir efenim. öğlen 14.00 sularında çalıştığım hastaneme gidip aşımı oldum. başkalarına yaparken gözümü bile kırpmam fakat bana yapılırken hala daha korkuyorum sözlük... anaflaksi gibi risklere karşı 15 dakika acilde takıldım ve ardından evin yolunu tuttum. şu an hafif baş ağrım var sadece hepsi bu kadar.

aşının etkin olacağını sanıyorum. %50lik koruyuculuk oranını yakaladığımız takdirde sosyal hayatımızın daha rahat geçeceğini düşünüyorum. fakat aşı olmayak arkadaşların bilmesi gerekir ki ; aşı olan bir kişi hastalık geçirmese de size bulaştırabilecek. bu yüzden herkesin aşılanması çok daha güzel olur ama bir zorunluluk olacağını pek sanmıyorum bu konuda. sadece şirketlerin işe alım yada havayolu şirketlerinin yolcu alımında bir kısıtlama olabileceğini düşünüyorum.

aşı olurken en ufak tereddütüm bile yoktu , tıpkı dünyanın ilk yapılan aşıları gibi bu da inaktif aşı yani;

sizde hastalık oluşturmaz
saklama koşulları daha kolay
malesef koruyuculuk oranı daha düşük

bir de zamanında erbakan aşı yaptırmayın kısır olacanız diye bağırmıştı rahmetli , dönemin sağlık çalışanları ne kadar zorlandığını anlatıyorlar bana bugünlerde. gözünüzü seveyim ister yaptırın ister yaptırmayın ama facebooktan okuduğunuz bilgileri sağda solda yazmayın yav. kısırlık arttı ama diyor kimisi de , e kardeş cebimizde telefon taşıyoruz afedersiniz de taşaklarımızın yanında telefon , artar tabi..

neyse iyi akşamlar herkese
devamını gör...
şu süreci umarım yakın zamanda atlatırız. ayrıca aşılama süreci verilen rakamlar ve diğer faktörler bakımından güvenilir ve şeffaf olmasını temenni ediyorum.
devamını gör...
her ülkede etkinliği farklı çıkan, ortalama yüzde 50 etkinliği olduğu söylenen, endonezya gibi 3.dünya ülkelerin sipariş ettiği çin aşısı ile başlayan süreçtir !!.

ayrıca 11 aralık için 50 milyon aşı kesin geliyor denmesine rağmen, 14 ocak itibari ile 3 milyon aşı geldi denilen süreçtir.

olay çin'de de değil. olay bu iktidarda. her konuda öyle bir güven sorunu oluşturdular ki, insanlar artık her yaptıklarına şüphe ile yaklaşıyor.

ek olarak; rte aşı olacak diye kanallar 2 saattir canlı yayın yapıyor. cidden inanılmaz. çin bile bu kadar propaganda yapmadı.
devamını gör...
umarım her hangi bir şekilde (toplumdan tecrit dahil) mecbur bırakmazlar, olmak istemiyorum.
devamını gör...
several medical experts warned that express coronavirus vaccines may be risky. indeed, the vaccine against the so-called swine flu of 2009, for example, led to cases of severe neurological damage and lawsuits in the millions. in the testing of new coronavirus vaccines, too, serious complications and failures have already been reported.
devamını gör...
eşimin saat 16.00 itibariyle olduğu coronoıvac aşısının şu ana kadar herhangi bir yan etkisi olmamıştır. grip aşısından bile daha az acı verdiğini söyledi. şu an bazı hastanelerde ve aile sağlığı merkezlerinde aşılama yapılıyor. aşı sonrası on dakika kadar hemşire yanında bekleniyor. aşı olanlara şimdiden geçmiş olsun.
devamını gör...
bana sıra gelene kadar inşallah ya hastalık biter ya aşı biter. tercihim hastalığın bitmesinden yana.
devamını gör...
elimizde yüzde 50 etki gösteren, güvenilirliği şaibeli 3 milyoncuk aşı var. kitlesel tanımına uymuyor. acayip bir durum. ne diyeceğimi bilemedim
devamını gör...
aşının güvenilirliği konusunda tereddütüm yok. etkinlik konusundan emin değilim ama en kötü bir enjeksiyon olmuş oluruz. covid çok tehlikeli multisistem tutulumu olan bir sendrom, aşının sağlayacağı en küçük bir bağışıklık bile çok önemli.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"14 ocak 2021 türkiye'de koronavirüs'e karşı kitlesel aşılamanın başlaması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.